Problem z stawem skokowym.

6 odpowiedzi
Mam problem z lewym stawem skokowym, mianowicie boli podczas chodzenia, w miarę rozruszania stawu ból minimalnie zanika, ale nadal się utrzymuję. Rok temu ten staw skokowy został skręcony, rehabilitacja nie była zbyt dokładna i taka jak być powinna, zaniedbałem sprawę i nie zrobiłem żadnego prześwietlenia/usg. Podczas zgięcia stopy do wewnątrz czuję mały przeskok w okolicy jak kość strzałkowa łączy się z stawem skokowym. Na dodatek okolica głowy strzałki przy lewym kolanie jest tak jakby bardziej uwypuklona, podczas przysiadu po głowie strzałki tak jakby coś przeskakuje, chodzi mi o przyczep mięśnia dwugłowego uda. Moje pytanie. Czy istnieje możliwość by podczas skręcenia ta kość strzałkowa została naruszona i znajduję się w ciut innej pozycji, stąd ten ból w okolicy stawu skokowego i przeskakiwanie przy głowie kości strzałkowej? Wskazane było by wykonanie rezonansu stawu skokowego? Czy jest szansa na powrót do sprawności bez zabiegu?
Tak jest, podczas skręcenia stawu skokowego kość strzałkowa zmienia pozycje i to zarówno w okolicy stawu skokowego jak i kolanowego. Rezonans nie jest potrzebny wystarczy specyficzna mobilizacja strzałki i będzie ok.

Oczywiście to bardzo częsty przypadek przy bardzo dużym skręceniu stawu skokwego ze kostka boczna dotyka w momencie urazu do ziemi i udeza nam w strzałke a ta z kolei " wyskakuje" ze stawu piszczelowo strzałkowego czyli przy samym kolanie. Czasami wystarczy zmobilizowac głowe strzałki przy kolanie i wszystko wraca do normy.
W czasie skręcenia często dochodzi do dysfunkcji innych stawów - poza skokowym górnym. Prawdopodobnie należy uruchomić staw piszczelowo strzałkowy bliższy.
Witam. Uraz stawu skokowego niesienza.soba ryzyko.zaburzenia mechaniki strzałki. Wiec zaburzenie w jej dystalnym obszarze musi odbic sie rowniez w jej końcu proksymalnym. Należy przywrocic w terapii prawidłowy ślizg stawowy i liniowosc stawu. Celem w terapii zawsze jest przywrowcenie.pelnej sprawnosci.
Przepraszam ze tak długo nie odpowiadała. Każde skręcenie stawu skokowego należy zdiagnozować i prawidłowo leczyć. Z Pana opisu dolegliwości rozumiem wystepuja w czasie gdy stopa jest w zgieciu do srodka ruch zgięcia do srodka czyli gdy stopa jest w supinacji .W większości urazów supinacyjnych uszkodzeniu ulegają struktury boczne może ulec rozerwaniu więzadła strzalkowo -skokowe przednie
aby stwierdzić czy do tego doszło powinien Pan zrobić badania i ocenę kliniczna ortopedy
Więzadła w stawach po naderwaniu zastaje się po 6 tygodniach gdy zostają przerwane leczenie jest operacyjne
Proszę poszerzyć diagnostykę.
Witaj,
Oczywiście ze jest możliwe ze przy takim urazie doszło do repozycją kości strzałkowej poprzez jej anatomiczne połączenie błona z kością piszczelowa i moze to powodować rożne objawy bólu i przeskakiwania na obu jej końcach. Trzeba dokonać zabiegu osteopatycznego korekcji tej kości i normalizacji błony miedzykostnej, poprawić ustawienie kości skokowej i połączyć to z ćwiczeniami czucia głębokiego. Zrob prosze usg (namiary otrzymasz u mnie w rejestracji) i umów sie na wizytę
Pozdrawiam
Krzysztof ADAMOWICZ