problem z oddawaniem moczu gruczoł krokowy , pęcherz

2 odpowiedzi
proszę o poradę mam problem w oddawaniu moczu szczególnie nocą chodze do toalety 5-6 razy mocno się napinam aby oddać mocz. którego oddaję nie więcej jak 100-150 gram. Dotychczas zastosowano leczenie szpitalne: TURP 2016.03.04, : TUIP 2017.07.25 (rozcięto zwęzenie cewki błoniastej oraz nacięto na godz 6,oo szyję pęcherza. Te zabiegi nie przyniosły efektu, dalej chodzę 5- 6 razy w nocy do WC, mocno napnam się przy oddaniu moczu. Gruczoł prostaty ok. 30 g PSA 0,83. Proszę o pomoc co dalej robić
Dzień dobry, trzeba wykluczyć przewlekły stan zapalny stercza. Jakie jest zaleganie moczu po jego oddaniu w badaniu USG. Pozdrawiam

Z pewnością dolegliwości, które Pan opisuje nie powinny się pojawiać po zastosowanym leczeniu. W pierwszej kolejności należało by wykonać badanie ogólne moczu oraz posiew moczu które posłużą ocenie ewentualnego zakażenia układu moczowego. Po wykonaniu badań należy udać się do urologa, który zbada Pana fizykalnie, przeprowadzi badania obrazowe np. USG oraz inne np. uroflowmetrię. Jeśli zajdzie potrzeba powinno wykonać się u Pana uretrocystoskopię celem oceny morfologicznej dolnych dróg moczowych.
Z pewnością należy zgłosić się do lekarza urologa i poinformować go o opisywanych dolegliwościach.