Problem z lewą łopatką

2 odpowiedzi
Początkowo miałam zapalenie w obrębie lewej łopatki. Pracowałam w Holandii, miałam stojącą pracę fizyczną przy taśmie (dynamiczne ruchy rękoma). W pracy dodam, że było chłodno. Objawy zapalenia stwierdzone przez lekarza jakiemu towarzyszyły to kłucie, ból, pieczenie.Smarowałam się wieloma maściami, przyjęłam lek diclofenac, który pomógł na tyle, że objawy się zmniejszyły. Potem zjeżdżając udałam się do ortopedy po zrobieniu usg i dostrzeżeniu płynu w obrębię lewej łopatki stwierdził również zapalenie i lekką neuralgię międzyżebrowa. Przyjmowałam Aclexa przez parę tygodni zjadłam dwa opakowania i witaminy z grupy B.Skorzystałam w tym czasie również z 2 fal uderzeniowych i laseru.( zrezygnowałam z nich ponieważ ortopeda sądził ze mogą mi podrażniać) Niestety na kontroli po mimo iż płynu już nie było widać na usg objawy pieczenia kłucia nadal nie ustąpiły. Dodam, że nie jest on zależny od ruchów ponieważ podczas ruchów go nie odczuwam. Mogę siedzieć, nic nie robić i go czuć albo też nieraz ruszyć i go też odczuwać ale niekoniecznie zawsze. Byłam u neurologa i wg niego nie mam neuralgii nic mu na to nie wskazuje. Ortopeda wykluczając wszystko stwierdził, że może być to tylko dyskopatia jednakże tam też nic mi nie wykazały badania. Badania jakie miałam wykonane to:USG łopatki, barku nic nie wykazały.
Rezonans łopatki wyniki prawidłowe z wyjątkiem niewielkiego tłuszczaka 8 mm przy górnym brzegu panewki stawu barkowego.
Rezonans kręgosłupa odcinka piersiowego wyniki również prawidłowe nie wykazano żadnych przepuklin krążkowych. Wyłącznie tylko w th7 naczyniak 6mm poza tym sygnał prawidłowy.
Moje pytanie brzmi czemu nadal mam objawy jeśli nic mi nie jest widzę tutaj jakieś komplikacje po tym zapaleniu ponieważ ciągle w obrębie łopatki zwłaszcza środek i koniec łopatki odczuwam przeważnie kłucia takie bóle piekące. Jednak nie zawsze. Rękę tą mam nieco słabą i zdarzyło mi się przez okres 3 miesięcy ponieważ tyle to już trwa po przespanej nocy boleć mięśnie tak jakbym miała zakwasy barku i część ręki idąca od barku do łokcia. Nie wiem czy to ma związek bo jak prześpię się na następny dzień to to ustępuję a łopatka nie.
Czy ten naczyniak może przyczyniać się do takich dolegliwości?
Nie jestem w stanie powiedzieć Pani czemu dalej odczuwa Pani dolegliwości bólowe. To że nie widać żadnych większych problemów w obrazach diagnostycznym nie znaczy, ze nic sie nie dzieje . Trzeba przeprowadzić badania kliniczne, wykonać testy dla kończyny i łopatki i na tej podstawie działąć. Diagnostyka obrazowa zawiele nam nie powie. Naczyniak na th7 nie musi dawać żadnych objawów, na pewno nie byłyby to objawy do kończyny górnej bo nie jest to ten poziom unerwienia. ew. pieczenie miedzy łopatkami może z tego wynikać bo unerwienie czuciowe jest z tego poziomu ( może ale nie musi) Proponuję wizytę u dobrego Fizjoterapeuty lub osteaopaty, który zajmie się sprawą i oceni co się dzieje,
Pozdrawiam
Łukasz Kłos

Szanowna Pani,
z tego co wyczytałem to miała Pani wykonywane badania obrazowe: łopatki i barku oraz części piersiowej kręgosłupa. Uważam, że powinna mieć Pani wykonane badanie obrazowe części szyjnej kręgosłupa.
Naczyniak raczej nie powinien być bodźcem wywołującym u Pani dolegliwości jednak trudno to stwierdzić bez oglądania badań dodatkowych (MRI części piersiowej kręgosłupa)
Proponował bym Pani wizytę u mnie w celu dokładnej diagnostyki i obejrzenia Pani badań.
Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: - 60 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.