problem z ćwiczeniami i energią

7 odpowiedzi
Przepraszam chciałem opisać jeszcze swoje 2 problemy otóż przyjmuję leki psychotropowe i przypuszczam że to one powodują ten problem ale po 20 czy 30 minutach ćwiczeń na rowerku stacjonarnym w domu bez względu czy ćwiczę rano czy wieczorem po wzięciu leków wieczorem po około półtorej dwóch godzinach nachodzi mnie bardzo duży apetyt oczywiście wiem że ćwiczenia pobudzają apetyt jednak moi znajomi którzy ćwiczą mają o wiele mniej pobudzony apetyt ode mnie ja bardzo mocno więc czy w tym wypadku powinienem ćwiczyć na rowerku czy nie czy też w takim wypadku musiałbym kontrolować regularnie wagę czy jest lepiej czy gorzej -dodam że np napoje izoticzne też na to nie pomogły
i 2 problem mam 35 lat i biorę już prawie 18 lat leki psychotropowe niestety wg mnie mam za mało energii na swój wiek próbowałem pić na to zieloną herbatę ale przestałem bo działała zbyt moczopędnie czy przyczyną braku energii mogą być leki psychotropowe czy też moze leki psychotropowe przez tyle lat brania spowodowały zbyt dużo toksyn w organizmie i może należy odtoksycznić organizm tylko czy wg Dietetyków należy przeprowadzać odtoksycznianie organizmu czy nie?-na koniec informuję iż mam trochę nadwagi a badania krwi poza cholesterolem miałem w normie
Witam serdecznie! Niestety leki psychotropowe rzeczywiście mogą powodować zwiększenie łaknienia, jednak nie ma magicznej "pigułki" ani preparatu który mógłby to ograniczyć.
To co mogłabym polecić, to zbilansowaną, indywidualnie dopasowaną dietę, która z całą pewnością przyniesie najlepsze efekty.
Co do odtoksyczniania (?!) jeżeli ma Pan zdrową wątrobę - a tak sugerują wyniki badań, to nie ma potrzeby przeprowadzać żadnej dodatkowej terapii.

Dziękuję za pytanie. Jeśli pojawia się głód, czy w ciągu dnia, czy po ćwiczeniach, to znaczy, że dieta nie jest dobrana w odpowiednią ilość kcal, składników, białka itp.. Proszę pomyśleć, czy nie chce Pan skorzystać z konsultacji wraz z analizą, a następnie jadłospisu dopasowanego dla Pana trybu życia. Odnośnie oczyszczania organizmu, to jestem jak najbardziej za tym, by każdy z nas raz w roku oczyszczał się ze względu na jakość jedzenia, tryb życia, stres itp.. A dla Pana przy tak dużej ilości przyjmowania leków również proponowałabym detoks. Bardzo dużo chorób zaczyna się od jelit, gdzie osoby nawet sprawy nie zdają sobie, jak stan jelit ma ogromne znaczenie na nasz stan zdrowia, samopoczucie.. Niestety zbyt mało informacji mam na Pana temat, by dobrać odpowiednie oczyszczanie.. Pozdrawiam,..
Witam serdecznie,

warto zastanowić się jak wygląda Pana codzienny jadłospis. Może problem z napadami głodu w czasie treningu jest spowodowany tym, że wcześniejsze posiłki były w bardzo różnych porach, a posiłek przed treningiem był jedzony w bardzo odległym czasie.
Oczywiście w takim wypadku warto rozłożyć posiłki w racjonalny sposób, mniej więcej co 3 -4 godziny. Przy czym posiłek przed treningiem najlepiej spożyć na około 2 godziny przed. Jak również zjeść porcję np. suszonych owoców bogatych w węglowodany, które dodadzą jeszcze energii na 30 minut przed. Posiłek po treningu też jest wtedy konieczny.

Problem z brakiem energii, jak również pośrednio z apetytem może tkwić w jelitach. Są one połączone z naszym mózgiem za pomocą nerwu błędnego. Kiedy w jelitach coś się dzieje, może mieć to wtedy również wpływ na mózg. I odwrotnie, jeśli stresujemy się, może występować chociażby biegunka.
Warto zastanowić się nad tym czy nie jest zaburzona mikrobiota jelitowa. Jej zaburzenie może wynikać z długiego czasu brania leków, o których Pan wspomniał, jak również antybiotyków czy też złego odżywiania się. W tym celu można wykonać badanie, które pokaże nam jaki jest poziom odpowiednich bakterii w jelicie. Po przeanalizowaniu wyników, będzie można dostosować odpowiednią probiotykoterapię, która to pomoże przynieść równowagę w organizmie.

Pozdrawiam,
Milena Olaszewska
Sugeruję zacząć od przesypiają na dobę min. 8h i wymagania trochę mniej od swojego organizmu. Pozdrawiam
Witam, proponuję wyliczyć jaką wartość kaloryczną Pan zjada w ciągu dnia. Warto udać się do dietetyka, aby przeanalizować całość problemu.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam,
Ćwiczenia fizyczne są w Pana przypadku jak najbardziej wskazane, nie należy z nich rezygnować. Zwiększony apetyt mogą powodować leki, które Pan przyjmuje. Mogą one również wpływać na wydatek energetyczny organizmu i zmniejszać spoczynkową oraz całkowitą przemianę materii. Dlatego aktywność fizyczna jest bardzo pożądana, aby zadbać o odpowiednią masę ciała. Jeżeli chodzi o brak energii, to może być wiele przyczyn. Nie ma potrzeby ,,odtoksyczniania'' organizmu. Warto zwrócić się do lekarza z Pana problemami, być może będą potrzebne kolejne badania lub zmiana przyjmowanych leków.
Pozdrawiam, Monika Nowicka
Dzień dobry,
zwiększony apetyt, bark energii, ospałość, ciągłe uczucie zmęczenia to skutki uboczne leków psychotropowych. Problem jest na tyle złozony, że sugeruję udać się w swoim mieście do dietetyka klinicznego z praktyką i przedstawić problem. Na pewno prawidłowo zbilansowany jadłospis bogaty w składniki bioaktywne będzie odgrywał kluczową rolę. Nie należy rezygnować z aktywności fizycznej.