Problem w tym iż drżenie w towarzystwie trwa od kilkunastu lat (ogólnie wszystko od tego się zaczęło) następnie pojawiło się czerwienienie twarzy, później uszu. Mam wrażenie iż nie było to leczone od samego początku i porostu to wszystko się kumuluje i pojawiają się nowe objawy. Zapomniałem dodać iż jestem po 2 wizycie u psychoterapeuty, jednak zdaje sobie sprawę iż terapia będzie długotrwała i nie ma co na razie oczekiwać efektów
 Tomasz Wrocławski
Tomasz Wrocławski
Psychoterapeuta
Wrocław
Czerwienie twarzy na tel nerwowym może wskazywać na trądzik różowawy - schorzenie psycho - neurologiczne drobnych naczyniek krwionośnych skóry twarzy. Generalnie takie objawy przypisuje się napięciu psychicznemu, wyrzutowi adrenaliny do krwi itd., ale nie zaszkodzi wizyta u dermatologa, który powinien rozwiać wątpliwości. Co do "leczenia od początku"... właściwie co miało by być leczone i jak ? Jeśli za drżeniem rąk nie leżą przyczyny natury neurologicznej, to wskazana jest konsultacja psychiatryczna i ewentualne włączenie leków lub podanie leków oraz wsparcie psychologa i / lub psychoterapeuty ( psychoterapia indywidualna bądź grupowa ). Pan natomiast ma problem, odwiedził dwa razy psychoterapeutę, jak rozumiem objawy nie ustąpiły, wie Pan, że to tak nie działa, ale szuka. Tylko czego ? Albo kogo ? Albo co takiego dzieje się w ramach psychoterapii że szuka Pan dalej ?

mgr Anna Pasierbek
mgr Anna Pasierbek
Psychoterapeuta
Bielsko-Biała
Proszę wykluczyć wszelki przyczyny chorobowe - wykonać nie zbędne badania specjalistyczne. Jeśli chodzi o psychoterapię to proces który trwa i trzeba trochę poczekać na efekty. Jednak ważne w tej problematyce będą też wyniki badań w pierwszej kolejności. Powodzenia

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.