Problem na portalach randkowych_opis i zdjecia i pisaniem do dziewczyny wiadomości

7 odpowiedzi
Witam jestem z lublina moj problem to zle pisanie do dziewczyn na portalach randkowych zly opis i zdjecia zadna nie odpisuje chociarz czasem odpisuja niesmialosc,niska samocena itp
Dobry wieczór. Rozumiem, że Pana problemy dotyczą trudności w nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji damsko-męskich oraz niskiej samooceny. Często jest to "błędne koło ", gdyż nieśmiałość utrudnia wejście w relację, a to z kolei potęguje nieśmiałość. Warto umówić się na wizytę do psychologa, który pomoże Panu w wyborze dalszej drogi terapeutycznej. Pozdrawiam,Agnieszka Brzozowska

Dzień dobry. Nad niską samooceną można popracować, również nad nieśmiałością. Myślę, że w Lublinie znajdzie Pan bez problemu psychologów, którzy pomogą Panu w odnalezieniu swoich zasobów i mocnych stron. Przecież każdy je ma, chociaż czasami trzeba trzeba popracować nad tym, żeby je dostrzec i rozwinąć. Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Agnieszka Walczak - Maciocha.
Witam serdecznie.
Najmocniej przepraszam ze dopiero teraz odpisuje. Z powodu braku czasu dawno nie zaglądałam na ten portal.
Temat relacji z kobietami oraz niska samoocena są to zagadnienia które można omawiać na terapii indywidualnej. Jeśli jest Pan zainteresowany taką formą pomocy to zapraszam serdecznie na konsultacje. Pierwsza rozmowa jest niezobowiązująca. Po niej będę mogła zaproponować Panu ofertę pomocy.
Pozdrawiam serdecznie
Ola Krupa
Nie jestem pewna, czy dobrze Pana zrozumiałam - pisząc "złe pisanie" i "zły opis i zdjęcia" miał Pan na myśli taki sposób tworzenia swojego wizerunku w Internecie, który nie przyciąga uwagi dziewczyn?
Internetowa autoprezentacja rządzi się swoimi prawami - odbiorca widzi tylko pewien wycinek osoby, nie mając dostępu do niej samej. Tworząc profil na portalu randkowym warto, żeby najpierw odpowiedział Pan sobie na pytanie, czego Pan tak naprawdę oczekuje od kontaktu z kobietami i czego się Pan najbardziej boi w relacjach z innymi ludźmi. W Sieci przekazujemy innym takie informacje na swój temat, często nawet tego nie zauważając, a uświadomienie ich sobie powinno być drogą do większej autentyczności, która jest szalenie ważna w tworzeniu relacji i bliskości. I o ile Internet może pomóc zrobić "pierwszy krok", o tyle nie sprawi, że problem nieśmiałości czy obaw zniknie. Jeśli ma Pan jakąkolwiek zaufaną osobę, może ją Pan poprosić, żeby popatrzyła np. na umieszczane przez Pana zdjęcia i szczerze powiedziała, jak mogą być odbierane. W autoprezentacji ważna jest też staranność w tworzeniu profilu (używanie polskich znaków, interpunkcji itp.).
Życzę Panu powodzenia w przełamywaniu własnych barier w relacjach z innymi - przede wszystkim w realnym świecie.
Jestem przekonana, że pomoc w stworzeniu profilu na portalu randkowym nie pozwoli
skutecznie rozwiązać Pana problemu w kontaktach z kobietami. Tak jak Pan sam zauważa, trudność w nawiązaniu nowych relacji najczęściej ma głębsze źródło: w cechach osobowości, w przeżytych doświadczeniach życiowych, w obrazie samego siebie.
Myślę, że dobrym sposobem na poradzenie sobie z Pana nieśmiałością i niską samooceną mogłby być udział w warsztacie lub treningu psychologicznym.
Zachęcam do poszukania w Lublinie miejsca, gdzie organizowane są treningi interpersonalne lub warsztaty komunikacji. Podczas takich zajęć pod okiem
profesjonalnego trenera oraz w przyjaznym miejscu miałby Pan szansę przełamać swoje obawy i przyjrzeć się samemu sobie w kontakcie z innymi ludźmi. Spotkania warsztatowe są także okazją do poznania innych osób oraz otrzymania od nich informacji zwrotnej na temat nas samych. Domyślam się, że w pierwszej chwili myśl o treningu grupowym może powodować obawy i niepokoje, jednak ich przełamanie oraz doświadczenie takiego spotkania może przynieść Panu nowe spojrzenia na Pana sytuację oraz zwiększyć Pana wiedzę na temat samego siebie.
Zachęcam Pana również do zastanowienia się nad podjęciem psychoterapii, która
mogłaby stanowić wsparcie podczas podejmowanych przez Pana prób kontaktu z
kobietami ale także przybliżyłaby Panu zrozumienie źródeł Pana trudności.
Życzę powodzenia!
Witam. Być może trzeba popracować nad kilkoma kwestiami. Wizerunkiem samoocena aby ją wzmocnić obrazem siebie jako mężczyzny. Ogólnie nad relacjami w kontaktach z kobietami. Do tego potrzebna jest terapia własna. Zapraszam na konsultacje.
Nad nieśmiałością i niską samooceną warto popracować z psychologiem. A gdy one będą wyższe, pewnie też nawiązywanie kontaktów z dziewczynami bedzie łatwiejsze (może nawet na żywo). Bardzo zachęcam do poszukania pomocy. Pozdrawiam