Problem myślę nietypowy. Kobieta około 25lat, stosuje antykoncepcje, kilka lat wcześniej pojawiały s

3 odpowiedzi
Problem myślę nietypowy. Kobieta około 25lat, stosuje antykoncepcje, kilka lat wcześniej pojawiały się bardzo silne bóle brzucha. W związku od długiego czasu, jednak problem dotyczy stosunku seksualnego,ponieważ nie jestem w stanie się przełamać. Na początku żeby nie doszło do ciąży, ale po takim. Okresie czasu obawa i zablokowanie jest ogromne. Jest to Męczące dla mojego partnera, którego uświadomiłam w swoim problemie, nie zatrzymując na siłę. Jednak trwa dalej. Problem jest uciążliwy dla mnie, po pierwsze, że zawodze druga osobę, pomimo, że staram się przelamac to i tak w pewnym momencie muszę odmówić. Sytuacja dla mnie przykra, jednak zajście w ciążę w tym okresie w życiu byłaby dla mnie nie do zniesienia. Prezerwatywy, leki nic mnie nie przekonuje.
Już od. Dzieciństwa byłam przestrzegania przez rodziców o. Nieplanowanej ciąży.
Cała ta Sytuacja mnie już przerasta.
Dzień dobry, pisze Pani że boi się zajść w ciążę co przekłada się na jakość Pani kontaktów seksualnych. Proponowałabym pójść na wizytę do seksuologa lub psychoterapeuty, by dokladnie zdiagnozowac co sie dzieje i podjąć psychoterapię.
Pozdrawiam Joanna Borowczak

Szanowna Pani
na pierwszy rzut oka, co mogę powiedzieć to bardzo dobrze prognozuje, ze zna Pani źródło swojego problemu - strach przed nieplanowana ciąża a także jego korzenie.
I druga kolejna sprawa jest to, ze Pani partner jest z Panią.
Dobrze by było gdyby udała się Pani do psychologa - seksuologa ponieważ z tego co Pani pisze problem ma charakter nieorganiczny - psychogenny. Wspólnie ustalicie Państwo plan działania i wyznaczacie cele do pracy. Pozdrawiam, Magdalena Czech
Dzień dobry. Nie muszę pisać jak ważny jest seks w utrzymaniu satysfakcjonującego i szczęśliwego związku dwojga ludzi. Sama to Pani czuje, bo napisała ten list. Problem, z jakim się Pani zgłasza jest poważny i sama sobie Pani z nim nie poradzi. Wytworzyła Pani w sobie mocną blokadę psychiczną przed zbliżeniem. Podłożem tego jest lęk przed niechcianą ciążą. Napisała Pani, że stosuje leki antykoncepcyjne, więc możliwość zajścia w ciążę jest znikoma, a jednak Pani czuje strach przed każdym zbliżeniem. Potrzebuje Pani pomocy specjalisty psychologa-seksuologa, który pomoże Pani ten lęk pokonać. Prawdopodobnie poprosi Panią o wykonanie różnych ćwiczeń, które będą powoli prowadziły do satysfakcjonujących zbliżeń. Jednak musi Pani z partnerem sobie dać czas na to, żeby znowu móc się cieszyć z bliskości. Jeśli to możliwe, to proszę poprosić partnera, żeby Pani towarzyszył w trakcie terapii, wtedy będzie się Pani czuć bezpiecznie i komfortowo. Koniecznie proszę nie zwlekać i jak najszybciej zdecydować się na wizytę u specjalisty. Pozdrawiam, Małgorzata Ostrowska