Problem jest taki że wywaliłem się grając w piłkę na kamień wystający prostym kolanem ból był silny

4 odpowiedzi
Problem jest taki że wywaliłem się grając w piłkę na kamień wystający prostym kolanem ból był silny lecz po 2 tygodniach przeszedł , Po roku ból zaczął wracać raz jest silny raz nie , Czy jest potrzebna wizyta u lekarza lub od razu na rentgen?
Witam serdecznie, z tego co piszesz ,, po 2 tygodniach ból przeszedł,, jest nikłe prawdopodobieństwo, że doszło do uszkodzenia struktury kostnej, które to badanie RTG o którym wspominasz mogło by wykazać.
Swoją uwagę skupił bym na łąkotkach pełniącą funkcję ,,amortyzatorów w stawie,, lub/i więzadłach krzyżowych odpowiedzialnych za poczucie ,,stabilizacji kolana,,. W tym celu najlepiej udać się na wizytę do Fizjoterapeuty lub Osteopaty, a jeśli testy które rehabilitant wykona wyjdą pozytywnie wówczas proponuję wykonać USG stawu kolanowego.
Życzę prędkiego powrotu do zdrowia by zdążyć nacieszyć się piłką nożna na trawiastej murawie w lecie - jej amortyzacja jest znacznie bezpieczniejsza dla Twoich kolan od betonowej wylewki.

Witam. Najpierw udałbym się do fizjoterapeuty by zobaczył kolano i zbadał je. Jeśli nie uda mu się ustalić przyczyny bo nie wszystko jest w stanie się dokładnie określić za pomocą testów wtedy zrobiłbym USG kolana. Pozdrawiam i trzymam kciuki.
Witam,
Warto udac sie do fizjoterapeuty. Oceni poprzez testy funkcjonalne stan stawu kolanowego, ewentualnie pokieruje na badania, aby rozszerzyc diagnostyke.
Pozdrawiam:)
Witam
Badanie rtg uwidoczni jedynie uszkodzenie układu kostnego czyli min. rzepki lub kości poszczelowej
Najlepszym badaniem byłoby badanie usg stawu kolanowego. Być może doszło do uszkodzenie więzadła rzepki. Najlepiej jednak idąc się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty a on powinien dokonać dokładnej diagnostyki i znaleść przyczynę.
Pozdrawiam
Mgr Rafał Duda