Prawdopodobnie czeka mnie niedługo zabieg laparoskopii, jednak problem tkwi w tym jak reaguje

1 odpowiedzi
Prawdopodobnie czeka mnie niedługo zabieg laparoskopii, jednak problem tkwi w tym jak reaguje na szpitale, wszelkiego rodzaju zabiegi nawet pobieranie krwi czy samo odwiedzenie kogoś w szpitalu wywołuje u mnie omdlenia z zapaścią, płytki oddech, zimny pot, uczucie okropnych nudności stan ten się mocno nasila po czym zaczynam ,, zasypiać” tętno słabo wyczuwalne itd. Za każdym takim razem miałam robione EKG jednak z sercem wszystko w porządku. Zwykle pobranie krwi do badan kończy się u mnie podłączeniem do kroplówki czy to może być nerwica ? I jak sobie z tym radzić ? Boje się ze ten zabieg tylko nasili u mnie takie objawy i ze sobie z tym nie poradzę .
Myślę, że to jest jakiś rodzaj fobii. Zdecydowanie zalecam psychoterapie które też pomoże przygotować się do ewentualnego zabiegu. Może też być wskazana wizyta u psychiatry w celu dołączenia do terapii leków obniżające napięcie.