Pracuję przy komputerze i staram się robić przerwy oraz regularnie gimnastykować mięśnie odpowiedzia

1 odpowiedzi
Pracuję przy komputerze i staram się robić przerwy oraz regularnie gimnastykować mięśnie odpowiedzialne za ogniskowanie soczewki (patrząc na przemian blisko i daleko). Mimo tego już kilkanaście lat temu miewałem problemy z bólami oczu w okresie wytężonej pracy. Wówczas lekarz medycyny pracy zalecił mi okulary zerówki z filtrami, które pomagały. Trzy lata temu ich skuteczność przestała być aż tak wysoka. 2,5 roku temu podczas badań okresowych lekarz okulista po badaniu poinformował mnie, że: okulary zerówki to placebo (z czym się nie zgadzam), nie umiem mrugać (nie domykam oczu), przez co oczy mogą być źle nawilżone, ponadto mam niewielką wadę wzroku (0,25, nie pamiętam w która stronę), z którą oczy sobie radzą świetnie, ale się przez to bardziej męczą i odradził mi stosowanie okularów korekcyjnych, za to zalecił regularne przerwy w pracy (co i tak robiłem). Wytrzymałem dwa lata i w tym roku poszedłem do okulisty, który ma inne zdanie niż tamten i zdecydowanie zalecił okulary korekcyjne oraz regularne stosowanie nawilżających kropli do oczu, najlepiej z kwasem hialuronowym, dostępnych bez recepty. Nowe okulary zapewniają komfort patrzenia, krople dobrane metodą prób i błędów też mi pomagają, ale i tak oczy szybko się męczą, doprowadzając wręcz do bólów głowy w swojej okolicy. Co mogę jeszcze z tym zrobić?
Dzień dobry
Po pierwsze warto wyjaśnić , czy okulary zostały dobrze dobrane ( należy wykonać badanie po trzykrotnym podaniu atropiny ) i jeśli nadal problem będzie istniał wykonać rezonans magnetyczny głowy i skonsultować temat u neurologa.
Alicja Błażej-Waśkiewicz