Pracuję od 14 lat w tej samej firmie, zarabiam na utrzymanie rodziny. Każdy dzień to okropny wysiłek, odczuwam olbrzymie zmęczenie i niechęć. Jedynie rodzina jest dla mnie motywacją, aby pójść do pracy. Boję się, że pewnego dnia nie dam rady wstać i pójść tam znowu. Nie widzę już sensu w tym co robię, chociaż kiedyś mnie to cieszyło. Czy wypaliłam się? Co mam zrobić, ale właściwie to już nie wierzę, że coś mi pomoże? Proszę o radę.
 Tomasz Wrocławski
Tomasz Wrocławski
Psychoterapeuta
Wrocław
Myślę że tak. Że z racji braku awansu oraz braku perspektyw zmian zwyczajnie wypaliła się Pani zawodowo, radość z poznawania nowych rzeczy, nowe wyzwania, satysfakcję z zarabiania pięniędzy zastąpiła monotonia oraz co raz bardziej doskwierające poczucie porażki. Rozwiązań jest wiele. Kursy, szkolenia, awans itp. itd. Jest tylko jedno ale ... co na to Pani firma ? Bo jeśli kosztem prywatnego czasu oraz pieniędzy osiągnie Pani nawet wyższe kwalifikacje, to co w zamian ? Bo napracować się i nic nie mieć w zamian ? Proszę przeanalizować Pani sytuację zawodową oraz możliwości. Akurat jesteśmy w momencie, kiedy bezrobocie jest na wyjątkowo niskim poziomie a pracownik staje się powoli dobrem narodowym :). Może czas na zmianę ? Nowe otwarcie, nowa praca, nowe życie :) ? Naprawdę warto :).

mgr Łucja Fitchman
mgr Łucja Fitchman
Terapeuta, Psychoterapeuta
Wrocław
Na początek warto zmienić trasę dojazdu i powrotu, po drodze do domu można zajrzeć gdzieś na kawę z koleżanką lub choćby pooglądać nowe trendy w modzie. Zmienić fryzurę, zacząć chodzić na aerobik, by poznać nowych ludzi.
Być może nie czuje się Pani doceniana w pracy?
Warto to sobie przemyśleć i przegadać na sesji z psychoterapeutą.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.