Poszukuję specjalisty z dużym doświadczeniem w pracy z ludźmi dotkniętymi uzależnieniem od alkoholu

7 odpowiedzi
Poszukuję specjalisty z dużym doświadczeniem w pracy z ludźmi dotkniętymi uzależnieniem od alkoholu (w Łodzi).
Celem jest wstępna wizyta zapoznawcza.. ponieważ pacjent bardzo boi się otworzyć i uwierzyć, że ktoś może pomóc, jednocześnie czuje duży wstyd przez "oficjalnym" przyznaniem się do problemu.. dodatkowo - jest to osoba "starszej daty", dla której wizyta u specjalisty niesie za sobą pewne piętno "społeczne" (co sobie inni o mnie pomyślą? po co od razu psychiatra? itp.) - Szukamy kogoś kto zamiast bezpośredniego diagnozowania problemu podejmie temat oswojenia pacjenta i stworzy takie warunki, żeby łatwiej było oswoić temat uzależnienia oraz go przepracować, w przyszłości rozwiązać.
Bardzo nam zależy na specjaliście, który wykaże się wysokim poziomem wrażliwości i profesjonalizmu - ponieważ ta pierwsza wizyta może rzutować na cały proces leczenia..

Proszę o wskazówki.
Pozdrawiam Serdecznie.
Jestem gotów podjąć się terapii. Proszę jednak nie spodziewać się szybkich efektów. Nr telefonu mojego gabinetu na mojej prywatnej stronie internetowej.
Z wyrazami szacunku

Zapraszam serdecznie. W bezpiecznej, spokojnej, pełnej wrażliwości i zrozumienie atmosferze widzę możliwości pomocy.
Rozmawiając o tym, co będzie potrzebne drugiej Osoby w ukierunkowaniu na rozwiązania widzę możliwości wszechstronnej pomocy.
Zapraszam ....
Polecam pracę metoda dialogu motywującego. Lista osób pracujących tą metodą jest na stronie pttm.org.pl
Trudne jest na pewno znalezienie kogoś kto pracuje w domu pacjenta.
Zapraszam do kontaktu. facebook.com/akademialatarnia/
Uzależnienie, jest też podpowiedzią, do jakiego stanu dąży człowiek. Alkohol wywołuje euforie, sprawia że osoba nieśmiała zdolna jest pod wpływem odurzenia, do brawury i traci hamulce, które blokują ją w kontaktach z innymi. Dobrze poprowadzona psychoterapia umożliwia odblokowanie własnych potencjałów klienta, dzięki którym może on cieszyć się swobodą w relacjach z innymi bez sięgania po alkohol. Psychoterapia jest praktycznie najlepsza metodą odejścia od nawykiem pozwalania sobie na więcej niezależności poprzez uzależnienie.
Witam zapraszam na stronę gabinetu w którym pracuję , możliwa również praca przez komunikator lub telefon - to w nawiązaniu do opisywanych warunków.
pozdrawiam Marcin Król
Zapraszam serdecznie.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
W Polsce jest wiele ośrodków specjalizujących się w leczeniu uzależnień -polecam kontakt z jednym z nich.
Dobrym pomysłem jest terapia grupowa lub grupa wsparcia -dzięki uczestnictwu w takiej formie pomocy można oswoić się z posiadanym przez siebie problemem -doświadczyć tego, że nie jest się samemu, poznać tych którzy mają podobne trudności.
Polecam również turnusy wyjazdowe kilkutygodniowe -ich zaletą jest anonimowość (jest się poza miejscem zamieszkania) i intensywna praca nad sobą. Pozdrawiam