Poronienia

3 odpowiedzi
Witam
Staramy się mężem o drugie dziecko. Z pierwszym nie było większych problemów ,po półtorej roku starania ,udało się.
Ciąża przechodziła bezproblemowo , jedynym problemem była cukrzyca ciążowa w roku 2013.W 2016 zapragnęliśmy drugą ciążę, po dwóch miesiącach się udało, ale niestety był pusty pęcherzyk w 10 tygodniu poronienie nie kompletne wyłyżeczkowanie jamy macicy. Po odczekaniu pół roku powróciliśmy do starań , po 4 miesiącach znowu udało się zajść ,ale niestety znowu pusty pęcherzyk w roku 2017 luty, poronienie kompletne dokonane.
Międzyczasie został wykryty stan przedcukrzycowy i jestem pod opieką diabetologa.
Chciała bym się dowiedzieć czy obejmują mnie badania przed próbą starań ?? I jakie mogły być przyczyny pustych pęcherzyków ciążowych ??
Po pół roku odczekania , nie zabezpieczamy od 4 miesięcy i w ciążę nie zaszłam.
Proszę iść do ginekologa i on konkretnie powie pani jakie są wymagane badania głównie w kierunku zespołu antyfosfolipidowego. Można tez było przy 2 poronieniu zbadać zarodek pod względem genetycznym.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Odpowiedź na Pani pytania zawiera się w opisie Pani zdrowia. Prawda czasem jest nieprzyjemna ale w moim przekonaniu Pani powinna myśleć o Sobie.
Witam, na pewno w przypadku starania się o ciążę powinna być Pani wyrównana metabolicznie - czyli prawidłowe glikemie. Warto zrobić tez badania w kierunku tarczycy - TSH.
Jesli chodzi o powyższe sytuacje to oczywiście pojedynczy przypadek pustego jaja płodowego jest po prostu przypadkowym zdarzeniem, natomiast kolejna sytuacja wymaga juz pogłębienia diagnostyki - zarówno u Pani w kierunku zespołu antyfosfolipidowego i zaburzeń krzepnięcia a u pana badania nasienia wraz z chromatyną. Rozumiem, że oboje jesteście niepalący?
Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.