Ponad rok temu po prześwietleniu stwierdzono u mnie spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. Lek

2 odpowiedzi
Ponad rok temu po prześwietleniu stwierdzono u mnie spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. Lekarz nie skierował żadnych ćwiczeń, masaży. Teraz od tygodnia mecze się z bólem kręgosłupa, ciężko mi wstać kiedy leżę lub siedze, czuję jakby coś mi przeskakiwało w kręgosłupie. Ciężko mi chodzić, a gdy się nie ruszam wtedy nie boli, ale czuję jakbym miała spięty kręgosłup, dodam też że zdarza się drętwienie nóg a nawet rąk. Do tego przed kością ogonową mam taką wystającą kość, jakby krąg, co to może być? Czy te spłycenie mogłoby mi się jakoś pogłębić? Czy wybrać się do lekarza i prosić o skierowanie na rehabilitację?
Szanowna Pani, sam fakt splycenia lordozy, przy jednoczesnym braku dolegliwości, nie jest wskazaniem do zabiegów.
Jezeli teraz odczuwa Pani dolegliwości, może się Pani udać do fizjoterapeuty - zgodnie z ustawą o zawodzie jest to samodzielny zawód medyczny.
Fizjoterapeuta może pomóc w leczeniu dolegliwości a jeśli się okaże, że konieczna jest konsultacja ze specjalistą, to pokieruje Panią dalej.
Pozdrawiam, Dominik Zakrzewski

Witam
Spłycenie lordozy mogło przyczynić się do wytworzenia wypukliny na poziomie l5/s1 lub zwiększenia napięcia w powięzi biodrowo-lędźwiowej.
Pozdrawiam
Sebastian Kalata-Warszawska Rehabilitacja