Ponad 10 lat temu miałam leczoną górną lewą piątke kanałowo, kilka lat temu podczas jedzenia toffe w

1 odpowiedzi

Ponad 10 lat temu miałam leczoną górną lewą piątke kanałowo, kilka lat temu podczas jedzenia toffe wyciągnęlam z niego plombę ząb nie bolał więc go tak zostawiłam kilka dni temu zaczełam dostawać samoistnego bólu w okolicy tej 5 pomagało tylko płukanie ust zimną wodą po 2 dniach ciągłego bólu odwiedziłam stomatologa ,dentystka opukała zęby nie czułam bólu nie potrafiła znaleźć przyczyny bólu wykonała rtg 5 i stwierdziła że leczenie kanałowe przed laty zostało źle wykonane wypełnienie zęba nie było do końca kanału ,wywnioskowała że ten ból może być spowodowany bakteriami które mogły dostawać sie do kanału i zaczeło się zapalenie , zaproponowała powtórne leczenie kanałowe (znieczulenie komputerowe)rozwierciła stare wypełnienie dała lekarstwo , wróciłam po 4 dniach na czyszczenie kanału (tym razem znieczulenie nasiękowe) dentystka próbowała przeczyścić kanał przez prawie 2 godziny zrobiła rtg okazało sie ze nie potrafi dojść do końca kanału (korzeń jest lekko wykrzywiony) założyła inne lekarstwo kazała wrócić za kilka dni na kolejną próbę przetkania kanału na drugi dzień zaczęło strasznie boleć dziąsło nad 2 po prawej stronie po dotknieciu 2 czuje w niej lekki ból jest wrażliwa na zimno-ciepło(mam w niej wypełnienie ząb żywy) ale na pierwszej wizycie dentystka stwierdziła że z nią wszystko ok i nigdy przedtem nie miałam z nią problemów. Moje pytanie czy ta dwójka boli ze względu na połączenie nerwowe z 5 i zostało spowodowane znieczuleniem nasiękowym czy to właśnie ona dawała ból , a nie piątka choć poprzedni ból był umiejscowiony nad 5 i czy odpowiednim postępowaniem powinna być zmiana dentysty na innego który ma mikroskop bo podejrzewam że te kolejne przetykanie kanału zakończy sie fiaskiem.
.
Witam!
Bardzo trudno postawić dobrą diagnozę z Pani opisu, ponieważ bardzo dużo dzieję się w Pani jamie ustnej. Niewątpliwie takie trudne leczenie jakim jest powtórne leczenie kanałowe powinno się wykonywać z mikroskopem z użyciem koferdamu. Ciężko z opisu stwierdzić przyczynę bólu dwójki. Pomocne będzie na pewno zdjęcie obu zębów.
Pozdrawiam serdecznie