polineuropatia łokieć

22 odpowiedzi
Który fizjoterapeuta w Warszawie zajmuje się leczeniem polineuropatii (niecukrzycowej) oraz łokcia tenisisty? W budujących opisach zakresu ich działalności nie spotykam tych schorzeń. Podobno leczenie łokcia tenisisty opiera się na masażach. Jeśli tak, to lecząc się prywatnie, zbankrutuję. Czy łokieć tenisisty leży w gestii neurologa? Do fizjoterapeuty NFZ mogę się dostać tylko ze skierowaniem, ale czy przedtem mogłabym przyjść do fizjoterapeuty NFZ na wizytę, by dobrał ćwiczenia spośród multum ściągniętych z internetu? Gdzie taki specjalista przyjmuje? Emerytka 70+, emerytura poniżej średniej
Witam
Każdy dobry fizjoterapeuta wie jak poprowadzić taki przypadek. Polineuropatią zajmuje się jak najbardziej neurolog jednakże o łokciu tenisisty za dużo nie powie ( jest to zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej). Łokciem tenisisty także zajmują się fizjoterapeuci, jak chodzi o lekarza w tym przypadku to bardziej pomoże ortopeda. Fizjoterapeuta przyjmujący jedynie na NFZ nie przyjmie pacjenta przed uzyskaniem przez niego skierowania. Może warto przed skierowaniem udać się na jedną prywatną wizytę by dobrać ćwiczenia i uzgodnić zasadę działań rehabilitacyjnych, następnie z bogatą wiedzą i doświadczeniem udać się na rehabilitację NFZ.
Pozdrawiam

Witam. Póki co w ramach NFZ trzeba mieć skierowanie na fizjoterapię. Co do zakresu umiejętności pracy z tą czy inną chorobą - fizjoterapeuci pracują z ciałem, w którym nie da się oddzielić stawów od nerwów czy serca albo układu odpornościowego. Trzeba szukać takich, którzy holistycznie podchodzą do terapii pacjentów. Poza tym zanim zasypie pani terapeutę milionem pytań warto posłuchać,co on ma do powiedzenia jako specjalista rozmawiający z laikiem. Pozdrawiam
Nie jestem z Warszawy !!!
Witam. W przypadku łokcia tenisisty sugeruję rozcieranie poprzeczne ścięgien. Z problemem można się zgłosić do dowolnego fizjoterapeuty. Co do ćwiczeń, to najlepsze rezultaty daje rytmiczne zaciskanie i otwieranie dłoni. Podnosimy w ten sposób temperaturę na ścięgnach objętych zespołem łokcia tenisisty.
Witam,
Żeby dowiedzieć się czy i jak mógłbym Pani pomóc musiałbym ocenić na żywo co się dokładnie dzieje zarówno jeśli chodzi o polineuropatię jak i wspomniany łokieć tenisisty. Niestety nie pracuję na fundusz zdrowia, ale zawsze możemy się spotkać w celu konsultacji.
Pozdrawiam
Mateusz Idzikowski
Witam Panią.
Niestety nie jestem z Warszawy więc tutaj nie będę w stanie pomóc. Jeżeli chodzi o polineuropatię to sprawa głównie dla neurologa a fizjoterapeuta pomoże utrzymać sprawność. Co do łokcia tenisisty to proszę wybrać fizjoterapeutę, który dobrze wykona diagnostykę różnicową czy aby na pewno jest to problem tego rodzaju. W praktyce spotykam bardzo często pacjentów z tym rozpoznaniem a okazuje się podczas leczenia, że to zupełnie coś innego.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Proszę wysłać zapytanie do kogoś z Warszawy
W zakresie łokcia tenisisty przy ograniczonych funduszach polecam jednorazową wizytę u dobrego fizjoterapeuty, nawet prywatnie, aby zdiagnozował, które mięśnie trzeba rozluźniać masażem i nauczył Panią w jaki sposób robić to samodzielnie. Jest szansa, że uda się Pani pomóc sobie samej. Jest to schorzenie, którym zajmie się bez kłopotu większość terapeutów manualnych leży ono w zakresie terapii manualnej tkanek miękkich oraz terapii ortopedycznej. Terapeuta powinien też dobrać Pani ćwiczenia - proszę o to zapytać przy okazji rejestracji na wizytę i nie rejestrować się do osoby, która nie daje ćwiczeń domowych w pakiecie. Polineuropatia to bardziej skomplikowana sprawa, dużo zależy od konkretnych objawów - terapeuta, który zajmuje się metodą Bobath lub PNF, a w każdym razie ma w ofercie terapię pacjentów neurologicznych powinien pomóc Pani, szczególnie jeśli istnieje jakaś osoba bliska, którą można nauczyć ćwiczenia z Panią. Być może udałoby się prowadzić terapię mimo braku funduszy, przy 1-3 wizytach w miesiącu. Nie jest to optymalne, ale często możliwe.
Witam. Jestem spoza województwa. Pozdrawiam
Niestety nie wiem, który fizjoterapeuta w Warszawie się tym zajmuje bo mieszkam w innej części Polski. Niestety, żeby dostać się do fizjoterapeuty na NFZ musi pani przejść przez lekarza. Owszem z łokciem tenisisty można walczy poprzez rozluźnienie powięzi, ćwiczenia, ale także przez zabiegi fizykalne, kinesiotaping itp. Aby odpowiednio trafić z terapią najlepiej, żeby specjalista najpierw sprawdził jaka to dokładna jednostka chorobowa poprzez odpowiednie testy diagnostyczne.
Pozdrawiam
Monika Sieczka
Niestety wizyta na nfz szczególnie w przypadku łokcia tenisisty będzie najprawdopodobniej stratą czasu. Proszę się zgłosić prywatnie ale nie na masaż tylko terapię mięśniowo-powięziową do fizjoterapeuty. Proszę mi wierzyć, że fizjoterapeuta znający powiązania strukturalne i biomechaniczne między częściami ciała jest wstanie w ciągu 3 sesji terapeutycznych znacznie zmniejszyć problem łokcia tenisisty. Należy tylko spojrzeć na ten problem holistycznie, całościowo, gdyż przyczyna bólu w łokciu na 90% jest gdzieś indziej (najprawdopodobniej w obrębie obręczy barkowej-łopatek).
od siebie mogę polecić Barbarę Rogowską z Warszawy
pozdrawiam i życzę pomyślnego rozwiązania problemu
Lewandowski
Dzień dobry. Co prawda z Warszawą nie mam wiele wspólnego - ale potrzebuje Pani terapeuty, który na podstawie badania i zapoznania się z Pani dokumentacją - wyjaśni Pani na czym polega problematyka łokcia tenisisty w Pani w przypadku, a następnie zaproponuje działania głównie w formie autoterapii. Zaproponowane 'ćwiczenia' dla stawu łokciowego będzie Pani mogła wykonywać sama, zawierają się w tym również formy rozluźniania mięśni "automasażu". Wtedy może ekonomicznie będzie to również bardziej realne. Nie chodzi o to, żeby przywiązywać Pacjenta do gabinetu - a wręcz przeciwnie! Żeby Pacjent jak najszybciej się uniezależnił od działań terapeutycznych i powrócił do pełnej sprawności. Jednak kluczowe to ustalić mechanizm, w którym doszło u Pani do wystąpienia objawów tzw. "łokcia tenisisty" (tych mechanizmów można naliczyć kilkanaście) - do tego potrzebuje Pani terapeuty, który Panią zbada.
W kwestii polineuropatii - potrzebna jest konsultacja z lekarzem neurologiem oraz próba doprecyzowania mechanizmu, w którym ta polineuropatia u Pani wystąpiła. Tylko to pozwoli dobrać adekwatne postępowanie zarówno farmakologiczne jak i terapeutyczne.
Pozdrawiam!
Łokieć tenisisty, to przypadłość z grupy ortopedycznej. Także jeśli lekarz, to ortopeda. Natomiast najlepszym kierunkiem jest fizjoterapeuta, bo to on może Pani realnie pomóc. Co do wizyty na NFZ - jak sama Pani napisała, potrzebne jest skierowanie, takie mamy prawo w Polsce. Poza tym na NFZ fizjoterapeuta praktycznie sam nic nie może, to lekarz wszystko ustala, co również wynika z przepisów. Także jeśli Pani chce faktycznie sobie ulżyć, to jednak polecałbym udać się prywatnie. W prywatnym gabinecie otrzyma Pani realną, profesjonalną pomoc. Życzę powodzenia.
W sprawie łokcia tenisisty dobrze jest się skonsultować z ortopedą. Leczenie tej dolegliwości to oprócz masaży również zabiegi fizykalne jak krioterapia, jonoforeza, ultradźwięki, fala uderzeniowa. Wizyta u fizjoterapeuty jest jak najbardziej wskazana w celu doboru ćwiczeń oraz edukacji co najlepiej w tej sytuacji zrobić.
Witam serdecznie,

Tak naprawdę każdy fizjoterapeuta powinien być kompetentny w tego rodzaju schorzeniach. Niestety problem jest ze skutecznością poszczególnych terapeutów na co wpływać może poziom doświadczenia, metody jakimi pracują.

Jeśli chodzi o łokieć tenisisty to szukałbym specjalisty pracującego metodami powięziowymi ponieważ sam nimi pracuję i wiem że to działa szybko i skutecznie. Co do samej polineuropatii to najpierw cenna byłaby opinia lekarza diabetologa ewentualnie ze wskazanym przez niego neurologiem który konsultuje tego typu problemy.

Do niedawna na NFZ tymi metodami pracował mój kolega na Szajnochy niestety wyjechał pracować we Francji...

Mogę na ten moment zaproponować Pani konsultację pół godzinną żeby ocenić problem i żeby zobaczyła Pani jakie mogą być efekty żeby podjąć decyzje.

Z reguły wizyty odbywają się 1x w tygodniu a po 3 efekt powinien być wyraźny/całkowit.

Pozdrawiam serdecznie
Wojciech Długołęcki
Punktem wyjścia jest określenie przyczyn, które wywołały wystąpienie tego zespołu i wdrożenie stosownej terapii ukierunkowanej właśnie na tę przyczynę.
Jednym z najczęstszych czynników sprawczych jest niewłaściwa biomechanika… nadgarstka. To właśnie pewne zaburzenia w tym stawie mogą powodować zmianę napięcia mięśni prostownika długiego nadgarstka, prostownika krótkiego bądź prostownika palców, które mają swoje przyczepy w obrębie łokcia. W konsekwencji tego mamy do czynienia ze stanem zapalnym właśnie tej okolicy. Jednym ze sposobu leczenia łokcia tenisisty jest ostrzykiwanie stawu łokciowego kortykosteroidami jednak nie rozwiązujemy to problemu (krótkotrwała poprawa), skuteczniejsza formą leczenia jest terapia manualna (masaż poprzeczny, terapia powięziowa (FM lub FDM).
Szanowna Pani!

Jeżeli chodzi o diagnozę polineuropatii - to rehabilitacji podlegają jej objawy. Jeżeli będą one znane fizjoterapeucie, to dobierze on właściwe leczenie.

Natomiast łokieć tenisisty to entezopatia, a więc patologia przyczepu ścięgien prostowników nadgarstka i palców w okolicy łokcia - leczenie klasycznym masażem jest nieskuteczne.

Neurolog nie leczy łokcia tenisisty, natomiast zajmują się tym niektórzy ortopedzi, ostrzykując okolice przyczepu ścięgien o których wspomniałem.

Fizjoterapia proponuje nieco więcej sposobów terapii tego problemu: stosuje się techniki tkanek miękkich podobne do masażu, na przykład głębokie poprzeczne rozcieranie, terapię manualną (metoda Mulligana ma tu dobre wyniki), igłowanie, taping (plastrowanie), wreszcie ćwiczenia. Prócz tego, w mojej klinice jeżeli stwierdzamy, że ścięgna uległy zwapnieniom, rozbijamy je falą uderzeniową.

Rehabilitacji NFZ nie można rozpocząć przed uzyskania skierowania, zwykle wygląda ona też inaczej (najczęściej bazuje na fizykoterapii). Dodam jednak, że rehabilitacja prywatna nie zawsze jest droga - można się umówić na krótsze sesje, 2 lub 3 razy w tygodniu i popytać o zniżki dla emerytów.

Życzę powodzenia - KM
Jeśli chce Pani od ręki załatwić sprawę łokcia tenisisty to potrzebuje na to zwykle 1- 3 zabiegi (terapia manualna). O polineuropatii wypowiem się szczegółowo na wizycie w gabinecie.
Sugeruję wizytę: - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dobry wieczór,

niestety nie znam żadnego fizjoterapeuty w Warszawie przyjmującego na NFZ, natomiast mógłbym Pani przekazać drogą mailową zestaw ćwiczeń, które zazwyczaj otrzymują pacjenci, z którymi pracuję gdy przychodzą z problemem łokcia tenisisty.

Jeśli chodzi o zabiegi i terapie, polecam szczególnie dwie rzeczy - skuteczne, przez co zmniejszyłyby nakład finansowy, czyli Suche igłowanie oraz fala uderzeniowa. Zastosowanie obydwu technik na jednej wizycie, zdecydowanie przyspiesza regenerację w przypadku tego schorzenia.

Zachęcam do kontaktu mailowe, formularz na mojej stronie internetowej:

www. PhysioArt.pl

Pozdrawiam serdecznie
Przemysław Jeziorski
Oczywiście fizjoterapeuta dobierze zestaw ćwiczeń bądź też sam będzie wykonywał terapię manualną na tkankach objętych stanem zapalnym. Niestety nie jestem z Warszawy. Pozdrawiam
Witam, proszę szukać fizjoterapeuty z Warszawy. Pozdrawiam
Polecam prywatną wizytę w centrum osteopatycznym. Bardzo prawdopodobne, że nie będzie konieczności umawiania wielu wizyt, a jedynie kilku.