Podejrzewam u siebie problem małego pośladkowego ewentualnie bądź problem więzadeł lędziwowo- biodro

3 odpowiedzi
Podejrzewam u siebie problem małego pośladkowego ewentualnie bądź problem więzadeł lędziwowo- biodrowych.
Kiedy:Na siłowni. Za dużo wziąłem podczas przysiadu ze sztangą i mnie skrzywiło.
Czym się objawia. Ciągłymi strzałami bioder, których nie miałem przed tym incydentem. Ciągle strzela. Wszelkie odwodzenie nóg na boki powoduje strzelanie.

masując piłką do Lacrosse punkty za kolcami biodrowymi czuć napięcie.tym bliżej krętarza większego tym ból bardziej ustępuje. Nie sadze by gruszkowaty był problemem. Wykonywałem 2 miesiące ćwiczenia i nie zauważyłem większego efektu.(Ból w pośladku, krzyżu i w biodrze - MIĘSIEŃ GRUSZKOWATY)
Przy niektórych ćwiczeniach mam wrazenie, że ból jest całkiem z tyłu. W pozycji leżącej w wypychaną rękami do góry piłką, macham prostymi nogami. Po ok.minucie takiego czegoś czuje równomierne pasmo bólu około 3 cm poniżej i (z tyłu) kolca biodrowego górnego.co uniemożliwia dalsze ćwiczenie.
Inne ćwiczenie,Deska boczna. O ile zwykłą da się wytrzymać długo to przy "pajacyku" nie wytrzymuje.

Wszelkie porady mile widziane:D
Dzień dobry. Trzeba wykonać testy różnicujące czy to problem stawu krzyżowo-biodrowego, kręgosłupa (z testami dla stawów międzywyrostkowych i więzadeł nadkolcowych...), testy neurodynamiczne, a może jeszcze coś innego. Doświadczony terapeuta manualny / osteopata powinien sobie poradzić. Zawsze zapraszam do siebie.

Dzień Dobry. W samej okolicy miednicy mamy około 18 mięśni które mogą dawać objawy, dodajmy do tego staw krzyżowo-biodrowy, biodrowy oraz stawy kręgosłupa które mogą powodować objawy plus struktury więzadłowe. Uważam, że w Pańskim przypadku występuje dysbalans mięśniowy przez co niektóre struktury pracują mocniej jak inne może do też powodować pański "strzał".
Testy mięśniowe możesz sprawdzić tutaj (oczywiścnie nie ma tu całej wiedzy): Muscle Testing - Hip and Leg Muscles od Brian Abelson (Youtube) jednak będzie Ci potrzebna pomocna dłoń. No i najważniejsze oko fizjoterapeuty jest zawsze sprawniejsze w odnajdywaniu drobnych zmian jak mogą powodować twój problem.
Podpisuje sie pod powyższa opinia ze przyczyna może tkwić w dysbalansie mięśniowym. Są 2-3 znane przyczyny poszczególnych mięśni które mogą wywoływać strzelanie. Moim zdaniem nie jest to powodowane przez wiezadlo biodrowo lędźwiowe. Z piśmiennictwa wyczytałem ze jeśli strzelanie jest juz bolesne trzeba myślec o zabiegu ale zawsze daleko mi do takich porad. Czasami to dziwny problem. Mialem kilka os ze strzelającymi biodrami (same kobiety) i niektórym fizjoterapia nijak nie przynosiła ulgi...