Podczas ponoć rutynowej operacji plastyki błony bębenkowej wystąpiły u mnie komplikacje : przerwana

2 odpowiedzi
Podczas ponoć rutynowej operacji plastyki błony bębenkowej wystąpiły u mnie komplikacje : przerwana ciągłość nerwu twarzowego, problemy z błędnikiem tzn. została wytworzona przetoka, uszkodzony słuch (słyszę powyżej 100db czyli resztki słuchowe). Zostałam odesłana do szpitala w Poznaniu na reoperacje gdzie wszystko wyszło na jaw zrobili mi przeszczep z nerwu usznego do kikuta nerwu twarzowego. Od ferelnej operacji minęły dwa lata. Walka z systemem o szybką rehabilitacje nie udała się. Cały czas prywatnie walczę o moją twarz. Elektrostymalacja, lasery, lampy, Osteopata, Głęboka oscylacja. Czy mogę jeszcze coś zrobić. Zostałam oszpecona przez co moje życie zmieniło się w ciągłą walkę. Chcę ją wygrać, ale już nie wiem jak. Może ktoś mądrzejszy mi podpowie. Chodziłam po laryngologach, neurologach, fizjoterapeutach. Osiągnęłam i tak bardzo dużo, ale nos nie marszczy się, brew się nie podnosi, kącik ust uśmiecha się ale nie zrobi podkówki. Czy pozostaje tylko medycyna estetyczna? Czy ktoś się z czymś takim spotkał co mnie spotkało? Proszę o wskazówki. Okaleczona pacjentka
Dzień dobry, to wszystko o czym Pani pisze może przynieść pozytywne rezultaty jednak powinno to odbywać się zgodnie z założeniami konkretnego postępowania terapeutycznego nadzorowanego przez jedną osobę, która będzie potrafiła połączyć ze sobą różne ogniwa. Najlepiej będzie jeśli zdecyduje się Pani na długofalową współpracę z wybranym fizjoterapeutą, który poprowadzi Pani proces leczenia i usprawniania, ale należy być przygotowanym na długotrwałą procedurę powrotu do sprawności.

Dzień dobry,
Każdy element, który Pani wymieniła tworzy kompleksowy proces powrotu do zdrowia. Niestety doszło do zmian w obrębie struktur, które Pani wymieniła. Praca z osteopatą, fizjoterapeutą skroniowo-żuchwowym może przynieść dobre rezultaty. Proszę jednak pamiętać, że praca ta będzie długa.
Dużo zdrowia