Pobyt w Niemczech a wizyta u Polskiego lekarza

1 odpowiedzi
Witam. Pracuję przez Polską Agencję pracy w Niemieckiej firmie, ( w Niemczech mieszkam). w tej chwili jestem w drugiej ciąży( w grudniu 1 straciłam). Mam pracę siedzącą . Od nie dawna też lekarza prowadzącego. Na usg widać krew na macicy i lekarz zabronił mi całkowicie podnosić skrzynek co jest nie możliwe bo firma nie ma osoby, która za mnie by to robiła, zgłaszałam też że typowe objawy ciąży utrudniają mi dojazd ( ok 30km) do pracy. mam częste zawroty głowy i mdłości szczególnie rono, które doprowadzają do tego, że muszę zatrzymywać auto. Pracodawca Polski zasugerował żebym poszłą na zwolnienie lekarskie ale lekarz Niemiecki nie chce Mi wypisać. moje pytanie brzmi czy w takiej sytuacji mogę liczyć na zwolnienie od Polskiego lekarza? Pozdrawiam
Jeśli pracuje Pani na terenie Polski to jak najbardziej obejmują Panią przepisy o zatrudnieniu kobiet ciężarnych w Polsce . Dotyczy to zarówno stanowiska pracy chronionej - uciążliwość pozycji pracy jak i ograniczenia podnoszenia czy przenoszenia ciężarów , jak i przepisów dotyczących orzekania przez lekarzy niezdolności do pracy . Problemy z dojazdem do pracy mogą być tez powodem wydania takiego orzeczenia , niekoniecznie sama uciążliwość pracy . Wszystkiego dowie się Pani w ZUS lub inspekcji pracy . Numer na stronach internetowych . Pozdrawiam !