Po rezonansie kręgosłupa szyjnego stwierdzono nieprawidłowości w kręgach C3-C4 i C5-C& (obniżenie wy

3 odpowiedzi
Po rezonansie kręgosłupa szyjnego stwierdzono nieprawidłowości w kręgach C3-C4 i C5-C& (obniżenie wysokości tarcz..; wypukliny tarczy międzykręgowej C5-C6 centralnej tylnej prawobocznej modelującej worek oponowy i zmniejszającej rezerwę objętościową kanału kręgowego i zachyłka korzeniowego z cechami niewielkiego modelowania przedniej powierzchni rdzenia kręgowego po stronie prawej z zachowaniem przedrdzeniowej objętościowej rezerwy płynowej i modelowania przednich korzeni nerwowych po stronie prawej.; wypukliny tarczy międzykręgowej C6-C7 centralnej tylnej prawobocznej modelującej worek oponowy z zmniejszający rezerwę objętościową kanału kręgowego i zachylka korzeniowego z cechami ucisku przednich korzeni nerwowych; Nierównego zarysu płytek granicznych trzonów kręgów C3-C4 i C5_C7; zmian wytwórczych na krawędziach tych trzonów; zmian zwyrodnieniowych w stawach m/kręgowych; wyrównania fizjologicznej lordozy szyjnej; Na wysokości tarczy m/kręgowej C5-C6 po straonie prawej torbiel oponowa ośr 8 mm. MOJE PYTANIE: czy z takim wynikiem można zastosować na ten odcinek kręgosłupa jakieś zabiegi rehabilitacyjne? a jeśli tak to jakie? I co mogłabym ćwiczyć czy robić w domu, żeby doprowadzić kręgosłup szyjny do możliwej formy żebym mogłam normalnie funkcjonować. Będę wdzięczna za każdą radę. Z góry dziękuję:).
Witam serdecznie
Skąd Pani/ Pan Jest?
Pozdrawiam
Lidia Bukowska

Witam,
Czy pojawiaja sie u Pani dretwienie/mrowienie do prawej konczyny, czy slabnie pani ta reka?
Czy zdazaja sie problemy z nietrzymaniem moczu? Wazne by przeprowadzic szczegolowy wywiad. Warto skonsultowac sie osobiscie z fizjoterapeuta.
Pozdrawiam
Ciężko rzec na podstawie samego badania obrazowego bez wywiadu, aczkolwiek mogę zaryzykować twierdzenie że racjonalna terapia manualna jest w stanie pomóc. Same zabiegi w stylu prądów,laserów itd są ok jako dodatek do terapii,ale same w sobie nic nie dadzą.