Pisze w sumie drugi raz bo za pierwszym nie wiem czy nie wysłałam czy nie dostałam odpowiedzi ale ta

1 odpowiedzi
Pisze w sumie drugi raz bo za pierwszym nie wiem czy nie wysłałam czy nie dostałam odpowiedzi ale tak w skrycie . Problem mój polega na tym że byłam u lekarza i usłyszałam że wszystko co się dzieje to przemęczenie . Tylko jakoś czuje niepokój że to raczej nie to . Od dłuższego czasu mam kilka objawów które się dla mnie nie łączą w całość czyli : częste bóle głowy najczęściej ustają same , bóle żołądka i klatki piersiowej i to w różnym czasie przy dużych sytuacjach , przy większym wysiłku pobolewa mnie środek klatki piersiowej i mam wrażenie jak by serce miało mi zaraz wyskoczyć. Najdziwniejsza zecza dla mnie jest jednak uczucie pulsacyjne nad pępkiem ( wyjaśniając czuje jak by serce zamieniło się z żołądkiem ) czasem jak się położę lub usiądę jest to widoczne dość mocno gołym okiem i wyczuwalne po naciśnięciu w to miejsce . Czuje się dość mocno osłabiona w dodatku odczuwam mocny brak apetytu. Czy to może być poprostu przemęczenie ? Czy lepiej udać się do innej placówki ?
Objawy, o których Pani pisze, wobec braku, jak rozumiem uchwytnych przyczyn w badaniu internistycznym oraz wynikach badań, mogą wskazywać na przeciążenie Pani organizmu. Czy to przemęczenie, czy długotrwały stres o określonych lub niejasnych do końca przyczynach, bardzo często doprowadzają do stanu, w którym pojawiają się różne niejasne a budzące obawy dolegliwości. Nasz organizm funkcjonuje jako całość - mózg jest jednym z organów wewnętrznych, jak każdy inny organ, a powstające tam emocje są nieodłącznym elementem funkcjonowania człowieka. Emocje mają w szybki sposób wskazywać nam kierunek działania tak, żeby nasz umysł nie musiał każdej codziennej rzeczy analizować za każdym razem na nowo. Jednak wobec tempa życia, codziennych wyzwań i ogromu bodźców, emocje często zdają się prowadzić w różnego rodzaju ślepe zaułki czego skutkiem jest na przykład życie w stałej podwyższonej gotowości do działania. To z kolei doprowadza do wyczerpania rezerw. Objawy, które Pan opisuje mogą być wyrazem tego jak Pani ciało sygnalizuje Pani ogólne przeciążenie i nie należy ich lekceważyć, mając na uwadze ich prawdopodobnie psychologiczne źródło. Zachęcam do konsultacji u psychiatry celem zaplanowania optymalnego sposobu zdrowienia. W trakcie wizyty zostanie rozważony najlepszy sposób leczenia. Nie w każdym przypadku jest to leczenie farmakologiczne ale czasem istnieją do niego wskazania. Lekarz psychiatra z pewnością będzie chciał zobaczyć dotychczasowe wyniki badań a w razie potrzeby, zaleci dodatkowe.