Pięć dni temu skręciłam kostkę. Byłam w szpitalu na rtg, okazało się, że nie ma złamania, tylko skrę

3 odpowiedzi
Pięć dni temu skręciłam kostkę. Byłam w szpitalu na rtg, okazało się, że nie ma złamania, tylko skręcenie. Obecnie zeszła już opuchlizna, mogę chodzić w opasce praktycznie bez problemu, kostka boli tylko raz na jakiś czas. Kiedy jest dobry moment na odwiedzenie fizjoterapeuty i rozpoczęcie rehabilitacji? Zależy mi na jak najszybszym powrocie do sportu
Po każdym urazie warto jak najszybciej odwiedzić fizjoterapeutę, gdyż prawie na każdym etapie po urazie doświadczony terapeuta będzie mógł zaproponować korzystne leczenie, aby jak najszybciej pacjent mógł powrócić do pełnej sprawności. Zatem proszę nie czekać :)

Pozdrawiam, Patrycja Kurzeja

Dzień dobry,
Oczywiście im szybciej tym lepiej. Fizjoterapeuta nie wykorzystuje w swojej pracy tylko terapii manualnej. W Pani przypadku dobrze od samego początku wprowadzić zabiegi z zakresu nowoczesnej fizykoterapii celem szybszego powrotu do zdrowia oraz zapobiegania kolejnym skręceniom. Pozdrawiam
Zgodzę się z Patrycja i Alicją: fizjoterapia i terapia manualna nie ogranicza ( i nie powinna) się do pracy wyłącznie w obszarze aktualnie problematycznym (miejsce urazu). Fizjoterapeuta/ -tka dobrze obeznany/ -a z globalną i lokalną mechaniką ciała jest w stanie analizować ciągi przyczynowo skutkowe i odnajdywać mechanizm sprawczy po to, by nie tylko ułatwić szybszy powrót do sprawności ale by przede wszystkim nie dochodziło do nawrotów problemu.