Panie Doktorze, ma Pan bardzo duże doświadczenie w implantologii, proszę doradzić mi który wybrać sy

3 odpowiedzi
Panie Doktorze, ma Pan bardzo duże doświadczenie w implantologii, proszę doradzić mi który wybrać system implantologiczny. Z tego co orientowałam się rozbieżności w cenach są bardzo duże. Czy warto płacić więcej?
Istnieje bardzo dużo firm implantologicznych i jeszcze więcej systemów. Wśród nich nie ma jednego najlepszego. Każdy z nich ma swoje zalety, ale także i wady. Wybierając konkretny system trzeba dobrze ocenić możliwości anatomiczne, gdzie będzie wprowadzony implant, potencjał gojenia pacjenta, oczekiwania estetyczne, rodzaj odbudowy protetycznej, możliwości wykorzystania implantu w przyszłości do innych odbudów protetycznych itd. Przy wyborze nie powinno się sugerować wyłącznie ceną, bo są tańsze systemy implantologiczne, które spełnią swoją funkcję, a wybór najdroższego nie zawsze oznacza 100% sukces. Ważniejsze jest jak długo system istnieje na rynku, w ilu krajach, czy jest znany, czy firma inwestuje w badania naukowe, szkolenia lekarzy. Taką wiedzę ma lekarz, dlatego warto wybrać miejsce oraz lekarza, który ma doświadczenie w prowadzaniu implantów. Moim zdaniem o wiele ważniejsze będzie kto będzie Panią leczył, a nie system jaki wybierze Pani, czy doktor.

Żebym mógł skutecznie doradzić który system implantologiczny wybrać potrzebuję więcej szczegółów. Rodzaj implantu/ systemu implantologicznego wybiera się na podstawie wywiadu, badania i oczekiwań pacjenta. W części sytuacji rzeczywiście droższy system sprawdzi się dużo lepiej i wtedy warto za to zapłacić. W niektórych sytuacjach wybór systemu będzie miał mniejsze znaczenie i przy ograniczonym budżecie można myśleć o tańszych odpowiednikach. Po więcej szczegółów zapraszam na wizytę konsultacyjną.
Witam. Na wybór systemu implantologicznego i jego cenę ma wplyw wiele czynników, na przyklad :gdzie wszczepiamy impkant (który ząb), ile i jaka jest kość (jakość=gęstość), warunki zgryzowe pacjenta, jaka odbudowa ostateczna(korona? filar mostu?,zaczep protezy?...), higiena jamy ustnej pacjenta, palenie papierosów i tak dalej(wiele innych). Aby dokonać właściwego doboru systemu implantologicznego i mieć to wykonane na lata, należy zgłosić się na wizytę do lekarza dentysty. Jak wszędzie wraz z wyższą ceną zazwyczaj idzie lepsza jakość (nowsze rozwiązania technologiczne). Nie ma cudów ekonomicznych w medycynie. Pozdrawiam