Paniczny strach

3 odpowiedzi
Dzień dobry, w końcu nadszedł moment, kiedy zdecydowałam się na wizytę u stomatologa. Niestety przez paraliżującą dentofobię zwlekałam długo z wizytą co było błędem. Mam na pewno sporo do zrobienia z zębami, kilka dziur (jeden ząb na dole, leczony kiedyś kanałowo), i od kilku dni spuchnięte / zaczerwienione dziąsła, w których mam wrażenie jest ropa. Nie wiem czy obejdzie się bez chirurgicznej interwencji, w sumie przy mojej panice to chyba jedyne wyjście. Czy jest możliwa jakaś wizyta adaptacyjna, przygotowująca do tego co i tak musi nastąpić ?

pozdrawiam
Jak najbardziej. Pierwsza wizyta to na ogół wykonanie zdjęcia, analiza i omówienie ewentualnego planu leczenia. Jeżeli blokuje Panią stres to również omówienie formy zmniejszenia stresu, wachlarz możliwości jest bardzo szeroki od innego podejścia, przez leki zmniejszające lęk, gaz rozweselający aż po udział anestezjologa włącznie. Wszystko ustalamy wspólnie w zależności od potrzeb. Pozdrawiam serdecznie!
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Oczywiście zapraszam na wstępne badanie "adaptacyjne"
Sugeruję wizytę: - 50 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Oczywiśćie, jak najbardziej wizyta adaptacyjna, a raczej poświęcona na diagnostykę problemu z jakim pacjent się zgłasza do gabinetu. Dalsze leczenie polecam w podtlenku azotu (gaz rozweselający podawany ciągiem w trakcie całego zabiegu). W bardzo trudnych przypadkach - można rozważyć narkozę.