Otyłość jak zakwalifikowac sie na operacje zmniejszenia zoladka

1 odpowiedzi
Panie Profesorze chcialam zapytac sie.jak ma postepowac żeby moc być zakwalifikowana do operacji zmniejszenia żołądka mam 46 lat wzrost 164 i ważne ponad 120 kg próbowałam roznych diet i nic dodam ze otyłość to jest w mojej rodzinie mozna tak nazwac dziedziczna moja babcia była otyla moja mama i ja od mlodych lat byłam grubym dzieckiem do kogo mam udac sie o pomoc mieszkam na malej wsi kolo Sierpca i w mojej okolocy nie ma przychodni ktora zajmuje sie leczeniem nadwagi ani lekarzy o tej specjalności dodam ze do tej pory nie przeszkadzało mi to ale od pewnego czasu mam silne bóle głowy i bardzo wysokie cisnienie .Bardzo bym prosila o jakieś wskazówki dla Pana to bedzie minuta ktora moze bedzie warta moje życie.. Dziękuję ze odpowiedz pozdrawiam z szacunkiem Aneta
Otyłość może być leczona zachowawczo (dieta, aktywność fizyczna, leki) lub chirurgicznie. Jako wskazanie do leczenia operacyjnego bierze się m.in. pod uwagę tzw. wskaźnik BMI - wyliczony ze wzrostu i wagi. W przypadku BMI>40 (ewentualnie >35) jest to już wskazanie do leczenia operacyjnego. U Pani wskaźnik ten przekracza 44, tak więc jak najbardziej kwalifikuje się Pani do leczenia chirurgicznego (przy braku innych przeciwwskazań). Przy skutecznym leczeniu otyłości można uniknąć rozwoju chorób będących jej następstwem: nadciśnienia i cukrzycy.
Zapraszam na wizytę i konsultację.