Otrzymałam od lekarza neurologa skierowanie na zabiegi: 10x prądy TENS, 10x masaż mm grzbietu, 10x ć

3 odpowiedzi
Otrzymałam od lekarza neurologa skierowanie na zabiegi: 10x prądy TENS, 10x masaż mm grzbietu, 10x ćwiczenia izometryczne. Nie poinformowano mnie jednak w jakich odstępach czasowych należy wykonywać te zabiegi, czy powinny następować w jakiejś kolejności po sobie? Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Podane zabiegi można wykonać nawet w ciągu jednej wizyty w gabinecie rehabilitacji. Jednak dobrze byłoby zacząć od: ćwiczeń izometrycznych, następnie TENS a potem masaż grzbietu.
Pozdrawiam,

Witam serdecznie.
Powyższe zabiegi nie są przeciwwskazane lub ograniczone w jakikolwiek sposób względem siebie. Można wszystkie rodzaje zabiegów wykonać podczas jednego dnia. Najczęściej zaleca się serię 10 zabiegów stosowanych codziennie czyli przez okres 2 tygodni (2x5 dni) lub co drugi dzień w zależności od stanu pacjenta i oczekiwań co do rezultatów. Należało by jednak zastanowić się nad efektem każdego z tych zabiegów i dostosować ich kolejność do celu jaki ma przynieść w Pani dolegliwościach.
Pozdrawiam
Robert Hetman
Witam,
Zabiegi prawdopodobnie będą wykonywane codziennie przez 10 kolejnych dni bądź co drugi dzień. Jesli chodzi o kolejnosć proponowałbym: ćwiczenia izometryczne, prądy TENS, masaż mm grzbietu.

Pozdrawiam,
Patryk Wróblewski