Otóż mam taki problem, że pomimo zdrowego odzywiania, gdzie nie chodzę głodna, to dalej boli mnie gl

4 odpowiedzi
Otóż mam taki problem, że pomimo zdrowego odzywiania, gdzie nie chodzę głodna, to dalej boli mnie glowa jak przy uczuciu głodu i nie mam energii do dzialania i chodze z tego powodu sfrustrowana, bo przecież jem. Głod ten mija dopiero kiedy zjem cos tłustego/slodkiego.
Np kiedy zjem na sniadanie owsianke, obiad - kasze z gotowanym miesem i brokulami, to dalej nie mam siły, póki nie zjem np nalesnika smazonego ze slodkim dżemem, albo ziemniakow i panierki do obiadu. Wtedy dopiero mam energie do dzialania. Czytalam ze wlasnie zlozone weglowodany powinny mi dawac energie do dzialania, a nie cukier, a ja mam odwrotnie.
Czy to kwestia uzaleznienia? Czy odpowiedni plan dietetyczny albo specjalistyczne badania mi pomogą?
Witam. Na pewno kwestia wypracowanych nawyków jedzenia słodkich czy tłustych potraw ma tu ogromne znaczenie. Potrzebowałabym więcej informacji i przeprowadzenia rozszerzonego wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. Zapraszam serdecznie na bezpłatną konsultację.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Odpowiedni plan dietetyczny na pewno pomoże zminimalizować odczucia o których Pani mówi. Odpowiednio zbilansowane Menu pozwoli na uregulowanie gospodarki węglowodanowej - a zarazem energetycznej i pomoże Pani czuć satysfakcję :-)
Sugeruję wizytę: Konsultacja pierwszorazowa + program żywieniowy na 30 dni - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Tak, powinna pani mieć ułożoną dobrze zbilansowaną dietę, opartą na testach na nietolerancję pokarmową.
Myślę, że to może być bardziej złożony problem lub też nakłada się na siebie kilka rzeczy. Warto byłoby zrobić podstawowe badania, przeanalizować sposób żywienia i dopiero wtedy ustalać plan żywieniowy. Niektóre organizmy czują się lepiej, gdy dostarczamy im mniej węglowodanów, inne gdy dostarczamy ich więcej, ale warto wykluczyć wszelkie aspekty medyczne i ustalić odpowiedni plan dla Pani, tak żeby zapobiegać ewentualnym niedoborom pokarmowym.

pozdrawiam serdecznie,
Marta Piekut

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.