Ostry kłujący ból na laczeniu miesnia dwugłowego z posladkiem napięte miesnie dwuglowe ból promieniu

20 odpowiedzi
Ostry kłujący ból na laczeniu miesnia dwugłowego z posladkiem napięte miesnie dwuglowe ból promieniuje rowniez przez nogę do stopy uczucie dretwienia problem z pochylaniem się zaczeło się od lekkiego klucia w dwugłowym podczas rozgrzewki do biegania przy bieganiu ból był nie wyczuwalny z czasem się nasilił zrobiłem miesieczną przerwę od biegania i ból jest dwa razy silniejszy próbowałem rozmasowac rolerem jeszcze gorzej ból przy wstawaniu z łózka z pozycji lezacej czuć bardzo głeboko w dwuglowym jakby cos ciagneło
Zalecam diagnostykę u fizjoterapeuty żeby dokładnie zdiagnozować źródło pochodzenia bólu, bo z tego co Pan piszę problem może być gdzieś indziej niż w mięśniu. Ciężko stwierdzić nie widząc pacjenta.

Bez badania palpacyjnego i obrazowego nic nie jestem w stanie powiedzieć. Proszę zgłosić się do fizjoterapeuty.
Czy podczas rozgrzewki jak i po jest wykonywane rozciąganie? Najlepiej by było to ocenić poprzez zbadanie indywidualne pacjenta. Ewentualnie w dalszej diagnozie warto by było zrobić zdjęcie jeżeli by palpacyjne badanie nie wystarczyło.
W pierwszej kolejności zastanowiłby mam się czy prawidłowo rozciągam się po bieganiu bo jeśli bym tego nie robił to spodziewałby się właśnie takich dolegliwości. Myślę że przy takich dolegliwościach należy rozluźnić taśmę powierzchowną tylną kończyny dolnej rozpoczynając od stopy a kończąc na mięśniach kulszowo-goleniowych. Należy robić to delikatnie aby nie uruchomić odruchu na rozciąganie co spowoduje pogorszenie dolegliwości. Nie polecałbym w takiej sytuacji wykonywania wymachów nogą w przód. Ból należy traktować jak sygnał ostrzegawczy który ma pomóc w tym żeby nie doszło do dalszego przeciążenia lub nadwyrężenia mięśni i tkanek otaczających staw. Pozdrawiam
Trudno jest się zdalnie wypowiedzieć. Przyczyny takiej dolegliwości mogą być różne jak np. uszkodzenie powięzi, przykurcz mięśnia, uszkodzenie okostnej, krwiak pourazowy, przepuklina mięśniowa. Poprawna diagnoza wymaga wizyty i badania w gabinecie.
Bez diagnostyki funkcjonalneji podmiotowej nie wiele mozna powiedziec o przyczynie bólu
Witam. Problem może dotyczyć m. dwugłowego ale również więzadła krzyżowo-guzowego. Możliwe też, że przyczyną jest stenoza.
Witam
A gdzie tu pytanie ? Bez badania nic nie doradzę. Po prostu trzeba sprawdzić tkanki i zrobić testy. Najprawdopodobniej stan przeciążeniowy.
Pozdrawiam
Witam,

dziękuje za ten opis. Szkoda tylko, że nie ma żadnego pytania.
Zapraszam na diagnostykę i leczenie. Opis wygląda na przypadek dyskopatyczny ale nie widząc pacjenta i nie badając go trudno coś stwierdzić.
Pozdrawiam,
Mateusz Małachowski
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Być może jest również problem z nerwem kulszowym. Konieczna diagnostyka fizjoterapeutyczna
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam,
Jeśli po przerwie od aktywności objawy się nie zmniejszają, to jak najbardziej trzeba się udać do fizjoterapeuty/terapeuty manualnego/osteopaty, którzy sprawdzą co się dzieje i spróbują pomóc.
Pozdrawiam
Witam.
Tego rodzaju ból promieniujący oraz uczucie drętwienia pochodzi najpewniej z kręgosłupa. Aby znaleźć wszystkie przyczyny oraz zacząć leczenie musielibyśmy spotkać się na wizycie diagnostycznej. Polecam metode McKenziego, terapeutę znajdzie Pan na stronie Instytutu McKenziego Polska. Proszę wybrać terapeutę dyplomowanego lub certyfikowanego.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Proponuję wykonać usg.
Niestety, nie da się postawić diagnozy przez internet, potrzebne jest badanie. Proszę zwrócić się do ortopedy lub fizjoterapeuty z prośbą o wizytę i zbadanie.
Na pewno na początku proszę zrobić usg mięśnia dwugłowego i wykluczyć jego naderwanie/zerwanie. Warto udać się do fizjoterapeuty, aby sprawdzić, czy to nie objawy rwy kulszowej lub bólu o podobnym charakterze, ale o innym podłożu. Roler w tym wypadku nie pomoże, warto spróbować rozluźnić mięśnie na twardej piłeczce, jednak to już po dokładniejszym zbadaniu powinien zalecić (jeśli będzie taka konieczność) fizjoterapeuta.
Witam serdecznie,

bardzo dziękuję za zainteresowanie się moją osobą.
Niestety bez badania klinicznego a wcześniej przeprowadzonego wywiadu nie można stwierdzić jednoznacznie jaki problem występuje. Należy się skonsultować się z dobrym specjalistą (osteopata, fizjoterapeuta, terapeuta manualny).
Powyższy opis nie powinien wskazywać na dużą zmianę strukturalną jednak zawsze powinno się szukać przyczyny owej dolegliwości.
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.
Zapraszam do gabinetu w Warszawie przy ul. Dzikiej 4a lok.3

Zachęcam również do lektur:
healthclinic.pl/centrum-wiedzy/

Z poważaniem
mgr Mateusz Szelągowski
HEALTHCLINIC.PL
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam serdecznie,
przedstawione objawy są dosyć różnorodne. Może być to zarówno problem urazowy mięśni kulszowo-goleniowych, przeciążenie przyczepu mięśnia dwugłowego, a drętwienie i promieniowanie wiązać może się z zaangażowaniem w problem struktur nerwowych. W celu zróżnicowania, które struktury odpowiadają za w/w objawy należy wykonać odpowiednie badania i testy podczas wizyty u fizjoterapeuty. W razie potrzeby służę pomocą w Poznaniu. Pozdrawiam
Witam. Problem może być faktycznie z mniejszym lub większym uszkodzeniem mięśnia dwugłowego, ale należy różnicować z problemem innych struktur, w tym nerwowych. Najszybszą drogą przekonania się w jakim stanie są mięśnie to zrobienie usg, z którym należy się zgłosić do fizjoterapeuty, bądź lekarza. Na ogół diagnostyka, różnicowanie struktur odbywa się bez usg, a przy wątpliwościach terapeuty takowe sugerujemy. Dlatego sugeruję wizytę u sprawdzonego fizjoterapeuty w Pana mieście. Pozdrawiam!
Witam
Cokolwiek mogę powiedzieć po zbadaniu i zrobieniu testów

Pozdrawiam
Wymaga badania diagnostycznego. Przyczyna może leżeć w obrębie kończyny, jednakże opisywane objawy mogą być również spowodowane przyczyną leżącą w obrębie kręgosłupa. Zapraszam do kontaktu telefonicznego bądź od razu na wizytę diagnostyczno-terapeutyczną.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.