Ostatnio miałam pierwszą wizytę na leczenie kanałowe i w oczekiwaniu na następną wizytę został założ
2
odpowiedzi
Ostatnio miałam pierwszą wizytę na leczenie kanałowe i w oczekiwaniu na następną wizytę został założony fleczer. Lekarz powiedział że ząb jest już martwy, nie będzie mnie bolał i przy następnej wizycie nie będzie wymagane znieczulenie, jednakże przy zagryzaniu i dotykaniu występuje mocny przeszywający ból. Czy to jest normalne ?
Jest to stary sposób który nie powinien być już stosowany. Zatruwanie zęba to już przeszłość. Ząb jest martwy ale tkanki okoliczne nie. Aby było komfortowo dla Pacjenta musi być znieczulenie. Leczenie kanałowe przeprowadza się na jednej wizycie. Wszystko w znieczuleniu, koferdamie oraz pod mikroskopem. Fleczer jest materiałem całkowicie nieszczelnym.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dolegliwości bólowe na tym etapie (pomiędzy wizytami) a nawet przez krótki czas po zakończonym leczeniu kanałowym są możliwe i nie stanowią powodu do niepokoju.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.