ospa przy AZS u 4-latka

1 odpowiedzi
Dzień dobry. Niestety nie ma dostępnych wizyt w najbliższym czasie, dlatego będę wdzięczna za komentarz. Mój niespełna 4-letni synek jest alergikiem, ma AZS w wydaniu potwornie swędzącym. Przytrafiła się ospa, dziecko brało heviran, smarowane było pudrodermem. Pomimo wszelkich starań nie udało się upilnować syna i aktualnie ma bardzo dużo świeżo zdrapanych strupków, pod którymi nie wytworzyła się jeszcze nowa warstwa naskórka. W mojej ocenie nie zanosi się, żeby zasklepiło się to "bezbliznowo". Czy jest coś co mogłabym zrobić, żeby zapobiec bliznom lub chociaż je spłycić na tak "świeżym" etapie? Nie wiem, czy poxclin, jak już właściwie po ospie mógłby jeszcze coś zdziałać. Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Mama Brunia.
Proszę spróbować umówić się telefonicznie. Dzieci wpisuje czasami bez kolejki. można przyspieszyć gojenie zmian i zmniejszyć prawdopodobieństwo głębszych blizn. Trudno zalecać jeśli nie widzę zmian skórnych.