osocze krwi pomocne w zespole cieśni nadgarstka

5 odpowiedzi
Wiesława: czy w przypadku zespołu cieśni nadgarstka można wstrzyknąć osocze krwi pod skórę nadgarstka? czy to coś pomoże? dretwieje mi w nocy trzeci palec, stwierdzony mam zespół, na razie leczę się fizjoterapeutycznie: masaże i gimnastyka nadgarstka. Czy zatem własne osocze krwi może być pomocne?
Uciśnięty nerw trzeba uwolnić. Podanie osocza może być pomocne po zabiegu odbarczenia nerwu.

Dzień dobry.
Według doniesień naukowych podanie 'osocza' do kanału nadgarstka zmniejsza dolegliwości bólowe i poprawaia stan odżywienia nerwu pośrodkowego. Zaznaczam jednak już na wstępie że ta metoda leczenia, zresztą jak żadna inna nie daje 100% prawdopodobieństwa wyleczenia.
Z poważaniem.
Iniekcja tego typu może zmniejszyć dolegliwości. Pozdrawiam
Witam, nie slyszalem o takim sposobie leczenia tej choroby, ani sam tak nigdy nie lecxylem, proponowalbym poszerzenie diagnostyki- wykonanie emg nerwu posrodkowego chorej reki, oraz w razie potwierdzenia choroby najbardziej skuteczne leczenie czyli zabieg operacyjny, wykonywany zwykle w znieczuleniu miejscowym w przeciagu ok 10-15min.
Pozdrawiam
W tym przypadku nie. Skuteczne leczenie to zabieg operacyjny, im szybciej , tym lepiej.