Ortopeda stwierdził że lewe kolano mam do czyszczenia, stany zwyrodnieniowe, nie zgodziłam się chwil

4 odpowiedzi
Ortopeda stwierdził że lewe kolano mam do czyszczenia, stany zwyrodnieniowe, nie zgodziłam się chwilowo na ten zabieg i dostałam blokadę.Po 3 dniach od podania kolano zaczęło boleć jeszcze bardziej doszedł jeszcze ból w pachwinie ,ból mięśnia czworobocznego i ból w biodrze.W dzień jest w miarę cały ból nasila się nocą ,śpię po 3,4 godziny bo boli,mam jeszcze problem z kręgosłupem lędzwiowym stany zwyrodnieniowe,czekam na rezonans. Biorę leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, robię ciepłe i zimne okłady,różne maści nic nie pomaga, proszę o poradę
Szanowna Pani, ból w nocy świadczyć może o utrzymującym się stanie zapalnym. Natomiast to, że po blokadzie zaczęło boleć bardziej mówi, że problem wcale nie musi być w kolanie. Bez diagnostyki poprzez palpacje i testy ciężko stwierdzić gdzie jest problem, ale jeśli wybierze się Pani do dobrego fizjoterapeuty lub osteopaty, jest duża szansa, że pomoże on zmniejszyć ból po wcześniejszej diagnostyce. Jeśli nie będzie on miał wpływu na Pani dolegliwości potrzebna będzie dalsza diagnostyka. Najważniejszym krokiem jaki powinna Pani podjąć to udać się do wcześniej wymienionych osób.
Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Zapraszam na wizytę.
Dzień dobry. Również jestem zdania, że objawy, które Pani opisuje mogą wskazywać na inną przyczynę dolegliwości niż staw kolanowy. Warto udać się, w Pani mieście, na wizytę do dobrego fizjoterapeuty (np. Holistycznej terapii manualnej) lub osteopaty aby zdiagnozować problem. Obecnie taka wizyta najprawdopodobniej pomogłaby zmniejszyć dolegliwości bólowe i otrzymałaby Pani jasne instrukcje co do postępowania w domu. Pozdrawiam.
Witam Panią zdecydowanie trzeba zrobić diagnostykę funkcjonalną i zlokalizować przyczynę ból. Ból w biodrze kolanie i odcinku lędźwiowym może świadczyć o rwie udowej, może się okazać, że to nie kolano tylko inny obszar wymaga terapii. Zdecydowanie potrzebna jest wizyta u fizjotersputy, aby zdiagnozować problem. Może też być ucisk na jakieś większe naczynie krwionośne. Zalecam wizytę u specjalisty.

Eksperci

Jakub Dąbek

Jakub Dąbek

Fizjoterapeuta

Warszawa

Tadeusz Kowalewski

Tadeusz Kowalewski

Fizjoterapeuta

Warszawa

Marcin Zarzembłowski

Marcin Zarzembłowski

Fizjoterapeuta, Dietetyk

Gdańsk

Edyta Kulmaczewska

Edyta Kulmaczewska

Fizjoterapeuta

Pruszków

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Dorota Kardas - Sobantka

Dorota Kardas - Sobantka

Alergolog, Pediatra

Łódź

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 64 pytań dotyczących usługi: bóle mięśni
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.