Ortopeda stwierdził że lewe kolano mam do czyszczenia, stany zwyrodnieniowe, nie zgodziłam się chwil

4 odpowiedzi
Ortopeda stwierdził że lewe kolano mam do czyszczenia, stany zwyrodnieniowe, nie zgodziłam się chwilowo na ten zabieg i dostałam blokadę.Po 3 dniach od podania kolano zaczęło boleć jeszcze bardziej doszedł jeszcze ból w pachwinie ,ból mięśnia czworobocznego i ból w biodrze.W dzień jest w miarę cały ból nasila się nocą ,śpię po 3,4 godziny bo boli,mam jeszcze problem z kręgosłupem lędzwiowym stany zwyrodnieniowe,czekam na rezonans. Biorę leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, robię ciepłe i zimne okłady,różne maści nic nie pomaga, proszę o poradę
Szanowna Pani, ból w nocy świadczyć może o utrzymującym się stanie zapalnym. Natomiast to, że po blokadzie zaczęło boleć bardziej mówi, że problem wcale nie musi być w kolanie. Bez diagnostyki poprzez palpacje i testy ciężko stwierdzić gdzie jest problem, ale jeśli wybierze się Pani do dobrego fizjoterapeuty lub osteopaty, jest duża szansa, że pomoże on zmniejszyć ból po wcześniejszej diagnostyce. Jeśli nie będzie on miał wpływu na Pani dolegliwości potrzebna będzie dalsza diagnostyka. Najważniejszym krokiem jaki powinna Pani podjąć to udać się do wcześniej wymienionych osób.
Pozdrawiam

Zapraszam na wizytę.
Dzień dobry. Również jestem zdania, że objawy, które Pani opisuje mogą wskazywać na inną przyczynę dolegliwości niż staw kolanowy. Warto udać się, w Pani mieście, na wizytę do dobrego fizjoterapeuty (np. Holistycznej terapii manualnej) lub osteopaty aby zdiagnozować problem. Obecnie taka wizyta najprawdopodobniej pomogłaby zmniejszyć dolegliwości bólowe i otrzymałaby Pani jasne instrukcje co do postępowania w domu. Pozdrawiam.
Witam Panią zdecydowanie trzeba zrobić diagnostykę funkcjonalną i zlokalizować przyczynę ból. Ból w biodrze kolanie i odcinku lędźwiowym może świadczyć o rwie udowej, może się okazać, że to nie kolano tylko inny obszar wymaga terapii. Zdecydowanie potrzebna jest wizyta u fizjotersputy, aby zdiagnozować problem. Może też być ucisk na jakieś większe naczynie krwionośne. Zalecam wizytę u specjalisty.