Opowiem moją historie: Zacząłem naprawiać zęby - wyszło chyba 16 zębów do leczenia i raz za razem n

1 odpowiedzi
Opowiem moją historie:
Zacząłem naprawiać zęby - wyszło chyba 16 zębów do leczenia i raz za razem naprawiałem zęby aż po którejś wizycie czułem że coś jakby sie nie ustawiają poprawnie. Stwierdziliśmy z dentystką że może być to wina niedoszlifowania zęba - ale teraz po czasie myśle że moja szczęka sie przestawiła na skutek wychodzenia 8semek.

W tym momencie wychodzą mi 3 na raz, i od dłuższego czasu czuje że moje zęby nie stykają sie poprawnie.
Sytuacja sie pogorszyła 2 dni temu kiedy raz na jakiś czas czułem ból w stawie skroniowo żuchwowym (wydaje mi sie ze to ten staw po poszukiwaniach w internecie) - ból zaraz pod uchem.
I jak zrobiłem ruch dolną szczęką w poziomie to coś 'przeskakiwało' i po chwili ból znikał.

Dzisiejszej nocy obudziłem sie z ciągłym bólem w tym miejscu, czuje go w momencie zaciskania zębów.
Wychodzi mi lewa dolna ósemka, a ból jest po lewej stronie, wiec chyba może być to tym spowodowane.

Mam kilka pytań:
- czy żeby wyrwać ósemkę to ona musi sie przebić przez dziąsło?
- czytałem że schorzenie stawu skroniowo żuchwowego może przejść po jakimś czasie - np spowodowane stresem
- do jakiego lekarza specjalisty z tym sie udać?

dodam tylko że mam robioną panoramę, była robiona ona przed całym bólem - w trakcie robienia wszystkich ubytków.
Witam
Wyżynające zęby mądrości (8) mogą powodować zmiany w zgryzie, okluzji pozostałych zębów, a to może powodować problemy ze stawem skroniowo żuchwowym.
Może być tez tak , ze są to dwie niezależne sprawy, problemy.
Leczeniem stawów skroniowo żuchwowych zajmuje nie bardzo mały odsetek stomatologów, najczęściej są to protetycy, ale nie zawsze. Proponuje udać nie na konsultację, a w drugiej kolejności usunąć ósemki. Jest to możliwe nawet gdy są schowane pod działem, niewidoczne. Jeśli po usunięciu ósemek dolegliwości ze strony stawów będą nadal obecne, czy to ból, czy przeskakiwanie w stawie lub zaciskanie zębów, itd. to konieczne będzie kontynuacja badania, diagnostyki (obrazowania) stawów by zaplanować konieczne leczenie.
Pozdrawiam , zapraszam na konsultacje.
Tomasz Żuchowski
Sugeruję wizytę: Badanie stawu skroniowo-żuchwowego - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.