Opis badania ! Spłycona jest fizjologiczna lordoza lędźwiowa . Trzony kręgów o prawidłowej wysokośc

2 odpowiedzi
Opis badania !
Spłycona jest fizjologiczna lordoza lędźwiowa . Trzony kręgów o prawidłowej wysokości w trzonie L2 naczyniak wlk. 27mm x 22mm po za tym o prawidłowej morfologii sygnału . Dehydratacja krążków m-kręgowych - L2-L3 , L3-L4 , L4-L5 i L5-S1 . Przepukliny Do trzonowe na poziomach > Th11-Th12 , Th12 - L1 , L1-L2 , L2-L3 Kocowy odcinek rdzenia kręgowego bez patologicznego sygnału .
Na poziomie L1-L2 wypuklenie krążka m-kręgowego ogranicza worek oponowy nieznacznie redukuje światła obu otworów m-kręgowych.
Na poziomie L2-L3 Lewostronna protruzja krążka prawostronnie ogranicza worek oponowy i bardziej redukuje światło lewego otworu m-kręgowego , konflikt z korzeniem nerwowym .
Na poziomie L3-L4 wypuklenie krążka m-kręgowego ogranicza worek oponowy bez redukcji świateł obu otworów m-kręgowych
Na poziomie L4-L5 uogolniona przepuklina krazka m-kregowego o wym. ok. 4,7 mm znacznie ogranicza worek oponowy redukuje swiatla obu otworow m-kregowych , konflikt z korzeniami nerwowymi obustronnie .
Na poziomie L5-S1 bardziej lewostronna przepuklina krazka m-kregowego o wym.5mm uciska worek oponowy i redukuje swiatlo lewego otworu m-kregowego , konflikt z korzeniem nerwowym S1

Co robic - Co dalej - Boli biotre tabletki Ibuprofen 800
Ból jest zrozumiały. Bardzo wiele pytań się nasuwa...czy 800 mg ibuprofenu pomaga? Czy inne objawy (o charakterze drętwienia, mrowienia, etc.) towarzyszą bólom? Od jak dawna występuje ból...? W jakim jest Pani/Pan wieku i co już zostało zrobione w kierunku leczenia. No i oczywiście badanie fizykalne oraz samo RTG są istotne żeby móc określić plan działania i odpowiedzieć na pytanie: co robić dalej. Proszę pamiętać, że zabieg chirurgiczny jest ostatecznością i jest wiele opcji, w tym mało-inwazyjne zabiegi miejscowe, które wykazują dużą skuteczność, w zależności od skali problemu. Pozdrawiam, MS

Nawet najdokładniejszy opis rezonansu magnetycznego nie jest pomocny w podejmowaniu decyzji terapeutycznych jeśli nie przeanalizuje się stanu faktycznego pacjenta (badanie lekarskie). Objawy kliniczne prezentowane przez Panią/Pana będą kluczowe dla dalszych zaleceń lekarskich albo fizykoterapeutycznych. Proponuję udać się do specjalisty.