opis badania MR Zwiększenie płynu w zachyłku nadrzepkowym i jamie stawowej. Wysokie ustawienie rze

2 odpowiedzi
opis badania MR
Zwiększenie płynu w zachyłku nadrzepkowym i jamie stawowej. Wysokie ustawienie rzepki. Troczki i wiązadło rzepki o prawidłowej strukturze. Chondromalacja rzepki III stopnia .Wiązadło krzyżowe przednie i tylne o zachowanej ciągłości. Szczeliny uszkodzenie obejmujące pełna grubość chrząstki na powierzchni kłykcia bocznego kości udowej w jego części przedniej z strefa obrzęku szpiku w podchrzestnej TKANCE KOSTNEJ. Chrząstka na powierzchniach stawowych kłykci przyśrodkowych kości udowej i piszczelowej i kłykcia bocznego kości piszczelowej o prawidłowej grubości.
Torbiel bruzdy miedzy kłykciowej o wielości 26mmx11mm. Cechy zapalenia kaletki ścięgien gęsiej stopki z widocznym płynem w kaletce oraz obrzękiem tkanek wokół ścięgien.W obwodowej części kłykcia przyśrodkowego kości piszczelowej (w okolicy przebiegu ścięgien gęsiej stopki widoczna jest strefa obrzęku i szpiku i drobna torbiel wielkości ok 4mm.
Wnioski :Chondromalacja rzepki III stopnia .Uszkodzenie chrząstki stawowej. Cechy zapalenia kaletki gęsiej stopki. Torbiel bruzdy międzykłykciowej.
Z gęsia stopką i przyczyną chondromalacji to na terapię manualną a co do chrząstki i torbieli z z dobrym ortopedą trzeba się umówić

Przepraszam, gdzie jest pytanie?