Oparzenie wrzątkiem. Jak postępować z powstałym pęcherzem

9 odpowiedzi
Poparzeniu wrzątkiem uległa duża część uda nad kolanem.Po zdjęciu odzieży i o studzeniu (pod zimną wodą(ok.5 min).utworzył sie duży pęcherz( 4 x~3 cm) wypełniony cieczą. Do odkażania stosuję Octenisept w aerozolu. Po przeschnięciu nakładam maść ALANTAN PLUS,na to gaziki i bandaż. Robię to 2 x dziennie.Trwa to już 3 dni.Stan nie ulega żadnej zmianie(poprawie). pozostała powierzchnia skóry b.zaczerwieniona nie boli.Co zrobić z dużym pęcherzem. Czy mozna go nakłuć aby usunąć ciecz ?
Wysłuchałem wiele opinii. Proszę o poradę specjalisty . Dziękuję za odpowiedż
Proszę nie oczekiwać ode mnie porady lekarskiej bez obejrzenia pacjenta. Nie wolno nam tego robić. Pęcherz jest do usunięcie, ale w warunkach chirurgicznych. Leki, które należy zastosować są na receptę. Tak więc konieczna jest wizyta u chirurga. Pozdrawiam Janusz Kmiecik

Dzień dobry
Może Pan przebić pęcherz żeby płyn się wydostał, naskórek nie zdejmować, po Ok dwóch tygodniach wszystko wróci do normy
Pozdrawiam
Moja dobra rada-Poradnia Chirurgiczna,prawdopodobnie potrzeba szczepienia przeciwtężcowego.Leczenie oparzenie II stopnia we własnym zakresie to zły pomysł
Witam, konieczne jest badanie przez lekarza, przynajmniej rodzinnego, najlepiej chirurga. Lekarz zadecyduje czy bezpieczniej będzie pozostawić pęcherz czy nie. Samodzielne nakłucie pęcherza oznacza wprowadzenie tam bakterii, zatem nie polecam. Na oparzenia stosuje się opatrunki / maści ze srebrem. Pozdrawiam.
Wita.
Pęcherz wypełniony płynem należy usunąć i stosować maść np. Argosulfan lub opatrunki Aquacel Ag
Porada specjalisty jest taka żeby udać się do poradni chirurgicznej i nie leczyć się samemu.
Witam,
należy usunąć pęcherz. Wymaga to sterylnych warunków. Proponuję nie robić tego w domu tylko udać się do poradni chirurgicznej.
Pozdrawiam M.Garbień
Proszę zgłosić się do chirurga, nikt rozsądny nie leczy i nie konsultuje na odległość. Pozdrawiam!
Szanowny Panie, co robić z opisanym pęcherzem pooparzeniopwym może zdecydować chirurg diagnozujący zmianę na żywo. Polecam zgłosić się na badanie. Pozdrawiam.