oparzenie stopnia 2b i 3 u małego dziecka

1 odpowiedzi
Witam Panie Doktorze! Syn (rok i 4 miesiące) uległ głębokiemu poparzeniu prawej rączki - nadgarstek, przedramie i ramie(oparzenie zakwalifikowano jako stopień 2b i 3). NA chwilę obecną w poradni ma zakładane opatrunki z wazeliny i takiej jakby siateczki ( z tego co zrozumiałam chyba natłuszczającej). Ręka się goi póki co ładnie. nie ma żadnych sączących się ran. Wszystko już jest zasklepione a w niektórych miejscach są tak jakby strupy takie jasne. Synek bardzo się drapie przez sen po tej ręce i boję się, że skóra jest jeszcze na tyle delikatna że może sobie ją uszkodzić. Co mogę stosować żeby złagodzić dolegliwości świądowe i co mogę używać żeby syn nie miał blizn na tej ręce. Zależy mi n czymś bardzo skutecznym. Na chwilę obecną zakupiłam galaretkę i balsam z aloesu z firmy Forever. Czy zajmuję się Pan w ogóle czymś takim? Jeżeli tak to chciałabym przyjechać na wizytę do Pana a do czasu wizyty chciałabym wiedzieć co mogę używać żeby później nie było "za późno". Pozdrawiam
Szanowna Pani
czy mogła by pani przysłać mi zdjęcia raczki abym mógł ocenić i ewentualnie wypowiedzieć się co można zaproponować
Pozdrawiam
Marek Muraszko