Około 2 lata temu pojawił mi się po nocy dyskomfort w stawach łokciowych który łagodziłem na ich pro

2 odpowiedzi
Około 2 lata temu pojawił mi się po nocy dyskomfort w stawach łokciowych który łagodziłem na ich prostowaniu. W grudniu byłem u ortopedy na konsultacji ponieważ odczułem to również w kolanach (to na szczęście minęło). Ortopeda stwierdził iż wszystko pod względem ortopedycznym jest ok. Teraz potrzebę prostowania łokci odczuwam już także w ciągu dnia.
Od 2 miesięcy doszło do tego "chrupanie" w potylicy przy zmianie pozycji na poduszce w nocy i słyszalny chrzęst ścięgien w karku podczas ruchu głowy "tik-tak".
Kilka dni temu zmierzono u mnie procentową ilość mięśni =12% na takiej wadze przepływowej
Mój ojciec zmarł na stwardnienie zanikowe boczne.
Mam 41lat , ważę 84kg/174cm wzrostu. Nie uprawiam sportu-po prostu się ruszam (ogród, budowa)
Opisane przez Pana dolegliwości łokci mogą wskazywać na przeciążenia wywołane różnymi pracami. Tak samo jeśli chodzi o odcinek szyjny. Mięśnie nie mogą właściwie pracować tym samym powiduje ból w pewnych pozycjach. Warto udać się do fizjoterapeuty, bo na odległość nic się nie da pomóc.

Może wynikac to z przeciążeń związanych z pracą. Spróbowac udac się do fizjoterapeuty, w celu rozluźnienia mięśni, daniu ulgi stawom. Pozdrawiam