Ok 3 lata temu dostałam pokrzywki ostrej po leku Cholispet. Obecnie od 8 miesięcy zmagam się z pokrzywką przewlekłą wywołaną lekiem zapalnym "Hascosept". Początkowo skrajne objawy: drętwienie języka, drgawki, obrzęk gardła, ucisk w głowie, plamy na rękach, uczucie braku powietrza, ból pod lewym żebrem, drętwienie palców. Po wizycie w szpitalu i zażywaniu sterydów + leków antyhistaminowych początkowo bez zmian. Zrobiłam badania: pasożytów brak, lekko powiększona śledziona, braki żelaza i kwasu foliowego, wyniki alergii na pokarmy - brak. Po wizycie prywatnej i stosowaniu Rupafinu 10 mg z tyg. na tydz. coraz lepiej ale kilka razy w mies. gorzej się czuję, tj. wędrówka ucisku: od głowy, po przełyk, uczucie otępienia. Od tyg. leki biorę co 2 dni, za 2 tyg. mam całkowicie odstawić ale nie widzę poprawy zdrowia. Zastanawiam się czy ktoś jest w stanie mi pomóc... ile to potrwa... czy jest jakaś szansa abym zaczęła normalnie żyć?
Pokrzywka przewlekła jest trudna do wyleczenia, ze względu na to, że wiele czynników jest odpowiedzialnych za jej wystepowanie. Wyjaśnienie mechanizmów powstawania zmian i odpowiednie zalecenia są podstawą przy powodzeniu leczenia pokrzywki przewlekłej.

lek. Agnieszka Kopeć
lek. Agnieszka Kopeć
Alergolog, Internista
Wrocław
Wystąpienie pokrzywki po preparacie o którym Pani wspomniała może sugerować współistnienie nadwrażliwości na niesteroidowe leki przeciwzapalne, to tzw NECD ( choroba skory zaostrzana przez niesteroidowe leki przeciwzapalne ) . Leki te często zaostrzają zmiany w przewlekłej pokrzywce . Konieczna jest dalsza diagnostyka pokrzywki w ośrodku referencyjnym . Pozdrawiam serdecznie

Specjaliści w zakresie leczenia: pokrzywka

Jarosław Mijas

Jarosław Mijas

Pediatra, Alergolog, Pulmonolog

Strzelce Opolskie

Jarosław Górnicki

Jarosław Górnicki

Alergolog

Warszawa

Mariola Macierzyńska-Guzik

Mariola Macierzyńska-Guzik

Lekarz rodzinny, Internista

Zabrze

Magdalena Dudek

Magdalena Dudek

Internista, Lekarz rodzinny

Bydgoszcz

Urszula Wasiluk

Urszula Wasiluk

Dermatolog

Mielec

Kazimierz Jakubowicz

Kazimierz Jakubowicz

Dermatolog

Warszawa

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 12 pytań dotyczących usługi: pokrzywka

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.