Odżywka Białkowa

3 odpowiedzi
Mam pytanie dotyczące odżywek białkowych. Mianowicie mam 16 lat i uczęszczam na siłownię i w celu podbudowania masy zacząłem stosować odżywkę białkową po każdym treningu. Sporo czytałem na ten temat i nie wiem czy jest to zdrowe, z jednej strony jest to zwykłe białko takie jak w kurczaku czy w jajku, ale z drugie strony jest do coś na pierwszy rzut oka nie wyglądający zbyt dobrze. Z góry dziękuję :)
Witam!
Odnośnie odżywek należy zachować daleko idącą ostrożność. Pamiętać trzeba, że podstawą każdego sukcesu w treningu jest systematyczność, ale też dieta. W młodym wieku i sporcie amatorskim nie zalecam odżywek białkowych. Proponuje skomponowanie odpowiedniej diety opartej na naturalnych, niskoprzetworzonych produktach, zawierających odpowiednie ilości zarówno kalorii, ale też białek, węglowodanów, witami i elektrolitów.
Innymi słowy: warto poświęcić trochę czasu na przygotowanie odpowiedniej diety. Jest na pewno zdrowiej. I smaczniej.
Pozdrawiam
Paweł Sokołowicz

Odżywki białkowe są bardzo różne i nie wszystkie dla każdego wieku j każdej osoby. To czy brać, czy nie zależy od wielu czynników . Dlatego też do udzielenia odpowiedzi potrzebny jest wywiad , badanie przedmiotowe i wyniki badań dodatkowych.
Nie ma potrzeby stosowania odżywek białkowych w postaci dodatkowej suplementacji, ponieważ odpowiednio zbilansowana dieta w pełni zaspokaja potrzeby na wszystkie składniki odżywcze, w tym białko. Suplementacja odżywkami białkowymi zawsze niesie ryzyko nadmiaru białka, który tak samo jak i niedobór - jest niekorzystny dla zdrowia. Dlatego, zachęcam Cię do stosowania diety opartej na naturalnych składnikach.
Powodzenia!