Odkąd zostałam mamą moje życie zmieniło się o 360 stopni. Ostatnio czuje że nie daje sobie rady z ob

3 odpowiedzi
Odkąd zostałam mamą moje życie zmieniło się o 360 stopni. Ostatnio czuje że nie daje sobie rady z obowiązkami z wychowaniem dziecka. Bardzo szybko się denerwuję krzyczę uderzam pieścią w stół. Stałam się agresywna i czuję że mnie to bardzo przygniata zaczynam powoli czuć zmęczenie tym wszystkim.Potrzebuję pomocy bo wiem że sobie sama nie poradzę ale nie wiem od czego zacząć wstydzę się i boję jednocześnie.
Dzień dobry.
Życie młodej matki to nie tylko piękny, radosny czas, ale także nowa odpowiedzialność, obawy i konieczność organizowania niemal wszystkiego na nowo. Czasem zdarza się i kryzys. Doświadcza Pani właśnie dużych zmian w swoim życiu. Nie jest to powód do wstydu. Wręcz przeciwnie, Pani refleksja nad swoją sytuacją i odwaga szukania pomocy - są godne podziwu.

Poszukiwania pomocy warto zacząć od konsultacji z psychologiem. W gabinecie psychologa obowiązuje tajemnica i bezstronność,
a więc komfortowe warunki aby przyjrzeć się całej sytuacji i trudnym emocjom, jakie się pojawiają. Zachęcam do skorzystania z tej opcji. Życzę powodzenia!

Dzień dobry,
Czytając Pani wypowiedź dostrzegam osobę, która znalazła się w nowej, ale i trudnej dla niej sytuacji. Zdarza się, że gdy człowiek doswiadcza sytuacji stresowych/trudnych reaguje w taki sposób jak Pani tj. uderza w stół, krzyczy. Warto przeanalizować z jakich strategii rozładowania napięcia Pani korzysta. Druga sprawa warta analizy to czy nie chce dawać Pani z siebie zbyt wiele, dąży do perfekcji.
Zachęcam do wizyty u psychologa. Prowadzę konsultacje online jeśli byłaby Pani zainteresowana analizą tych obszarów i poznaniem siebie.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 170 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
Moment, w którym kobieta zostaje mamą jest wyjątkowy, piękny ale też niesie ze sobą duże obciążenie, sporo trudności. Nikt nie uczy nas jak to jest być rodzicem, uczymy się tego na bieżąco. To swego rodzaju rewolucja w życiu całej rodziny a zwłaszcza w życiu kobiety. Z dnia na dzień "wszystko" się zmienia a znaczna część obowiązków spada na kobietę. Często jest tak, że kobieta nadal chce w 100% wypełniać swoje dotychczasowe obowiązki a przecież dochodzi tak wiele nowych. Dodatkowo po porodzie organizm kobiety potrzebuje czasu aby wrócić do równowagi, zachodzi w nim bardzo dużo zmian. Może pojawić się zwiększone napięcie, drażliwość, poczucie przeciążenia, wypalenia co może prowadzić również do nadmiarowych reakcji. Warto w tym czasie pozwolić sobie pomóc. Rozmowa z psychologiem, który jest osobą bezstronną, neutralną może przynieść Pani bardzo dużo korzyści i ulgę. Zachęcam, naprawdę warto pozwolić sobie pomóc. Nie ze wszystkim musimy radzić sobie same. Umiejętność proszenia i skorzystania z pomocy to oznaka siły. Pozdrawiam serdecznie, proszę o siebie zadbać. Agnieszka Chojnacka