Odebrałam wynik badania RM,a wizytę u lekarza ortopedy,który je zlecił,mam dopiero za kilka tygodni,

1 odpowiedzi
Odebrałam wynik badania RM,a wizytę u lekarza ortopedy,który je zlecił,mam dopiero za kilka tygodni,dlatego bardzo proszę o interpretacje wyników.
Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej,z tendencją do kyfotycznego ustawienia i redukcji przedniej rezerwy płynowej na poziomie C4-C7
Zmiany zwyrodnieniowe kręgów,najbardziej nasilone na poziomie C5-C7 z osteofitami krawędzi kostnych i nierównościami blaszek granicznych,niewielki obrzęk szpiku wzdłuż dolnej blaszki granicznej C6.
Zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych,najbardziej nasilone na poziomie C5/C6 i C6/C7 z obniżeniem ich wysokości.
Na poziomie C3/C4 i C4/C5 wypuklina krążka międzykręgowego modelująca worek oponowy ,bez cech ucisku korzeni rdzeniowych,bez cech stenozy kanału kręgowego.
Na poziomie C5/C6 osteofity tylnych krawędzi przyległych trzonów uciskają worek oponowy zwężając wraz z obustronnie paracentralna przepukliną krążka międzykręgowego zachyłki boczne kanału kręgowego,bardziej prawy z wyrażnym modelowaniem brzusznych korzeni rdzeniowych oraz zwężeniem obustronnym otworów międzykręgowych.
Na poziomie C6/C7 lateralizująca na stronę prawą przepuklina krążka międzykręgowego uciskająca wraz z zaostrzeniami tylnych krawędzi przyległych trzonów worek oponowy,prawy brzuszny korzeń rdzeniowy ,z widocznym zwężeniem prawego otworu międzykręgowego.Oprócz bólu pleców,ramion,karku,łokci i częstych bólów głowy niepokoją mnie zdrętwiałe od dłuższego czasu palce prawej ręki tj.kciuk,środkowy i najbardziej wskazujący.Mm 55 lat.Pozdrawiam.
Dzień dobry. Opis MRI nie jest podstawą do postawienia jakiejkolwiek diagnozy. Jest to tylko badanie dodatkowe i interpretacja nie powinna się opierać na opisie, a na zdjęciach. Podstawą diagnostyki jest badanie funkcjonalne i manualne, a obraz MRI jedynie dodatkiem do badań podstawowych. Opis nie przedstawia istotnych zmian w kręgosłupie, jednak sugeruje, że jedną z przyczyn Pani dolegliwości mogą być zmiany na poziomie krążków kręgowych dolnego odcinka szyjnego.