Odczuwam z mężem napady lękowe, paniczny strach i kołatanie serca - czy psycholog może nam pomóc?

7 odpowiedzi
Dzień Dobry, piszę w sprawie męża, ponieważ ma objawy, których nie można zdiagnozować. Wielu specjalistów, lekarzy badało mojego męża, który uskarża się na bóle kręgosłupa, stóp, kołatanie serca, napady lękowe, paniczny strach przed chorobami. Zdarzają się mi również napady złości często z błahych powodów. Często robi sobie różnego rodzaju badania, natomiast nie przynoszą one żadnych informacji o chorobach, więc poszukuje dalszej pomocy. Pewnego dnia pojechaliśmy na pogotowie ze względu na ból serca, drgawki, po czym podano środki uspokajające i dolegliwości minęły. Ostatnio uznał, że warto byłoby wybrać się do psychologa, który mógłby pomóc. Być może jest to uwarunkowane jakimiś wcześniejszymi przeżyciami, które wpływają na obecny stan. Proszę o informację czy mój mąż potrzebuje opieki specjalisty, a być może oboje jej potrzebujemy? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Witam serdecznie. Jestem przekonana, że pomoc psychoterapeutyczna mogłaby okazać sie pomocna dla Pani męża. Jest to sytuacja, w której z dużą dozą prawdopodobieństwa można przypuszczać, że przyczyną dolegliwości męża są czynniki psychologiczne skoro wielu specjalistów medycyny nie znalazło żadnych chorób czy zmian somatycznych.
Metoda pracy terapeutycznej potrafi być pomocna dla osób z zgłaszanymi przez Panią objawami. Istnieje także możliwość konsultacji z lekarzem psychiatrą i zastosowanie farmakoterapii.

Witam, uważam że mąż potrzebuje opieki specjalisty, jak najbardziej zachęcam Pani męża do spotkania z psychologiem i rozpoczęcia pracy terapeutycznej, być może potrzebna będzie konsultacja z lekarzem psychiatrą, praca z zaburzeniami lękowymi jest długa i trudna, wymaga silnego zaangażowania i stałej motywacji, by osiągnąć trwałe wyzdrowienie, Zapraszam i Pozdrawiam serdecznie
Witam serdecznie,
faktycznie objawy są niepokojące i warto zainteresować się wizytą u psychologa.
Jeżeli chcieliby Państwo się umówić na wizytę prosze o kontakt.
Pozdrawiam
Z tego co pani opisuje pani mąż może cierpieć na zaburzenie lękowe. Takie zaburzenia leczą psychoterapeuci np. poznawczo - behawioralni. Napady paniki, które pani opisała mogą być nie powiązane z żadną chorobą, tylko mieć podłoże psychiczne. Warto jest wybrać się do specjalisty, ponieważ pani mąż cierpi, a poddanie się leczeniu terapeutycznemu, może przynieść korzystne efekty. Jeżeli pani mąż wyniki ma w normie i lekarze nie podejrzewają żadnej choroby, to jest duże prawdopodobieństwo, że jest to choroba somatyczna (czyli związana z odczuwaniem silnego lęku)
Witam Panią. Wizyta u psychologa,czy może bardziej wskazana u psychoterapeuty-jest wyjściem z trudnej dla Państwa sytuacji. Czy Pani potrzebuje również pomocy , tego nie można stwierdzić na odległość.
Objawy płynące z ciała bez podłoża organicznego, wskazują na na konieczność konsultacji,( o ile jest taka motywacja męża)Diagnozy stawiane przez internet nie są wiarygodne. Zachęcam do spotkania ze specjalistą . Bardzo dobre i najtrwalsze efekty można uzyskać u psychoterapeuty z nurtu psychodynamicznej psychoterapii. Serdecznie pozdrawiam
Z podanych przez Panią informacji wynika, że dolegliwości somatyczne mają podłoże psychiczne, że są to zaburzenia psychosomatyczne. W takiej sytuacji niezbędna jest pomoc psychoterapeutyczna- leki nie pomogą. Powinna to być psychoterapia indywidualna z pacjentem aczkolwiek może się okazać po pewnym czasie, że potrzebna jest także terapia małżeńska. Proszę nie zwlekać bo istnieje zagrożenie, że sensacje somatyczne się nasilą. Lucyna Golińska .
Dzień dobry, myślę, że te objawy mogą być związane z szerokopojętym kryzysem emocjonalnym i w związku z tym terapia u psychologa może być ważnym elementem zdrowienia. W psychologii mówi się,że nie choruje tylko chory ale też jego rodzina. Towarzyszenie najbliższej osobie w cierpieniu nie jest zadaniem łatwym. Żałuję, że tak mało osób w takiej sytuacji szuka profesjonalnej pomocy u psychologa. Pozdrawiam serdecznie