Odbudowa zęba

18 odpowiedzi
Witam serdecznie chciałabym zapytać o odbudowanie zęba. Rok temu miałam leczenie kanałowe zęba piątki po nie całym roku pół zęba pękło przy dziasle. Boli mnie od korzenia. Byłam u jednego stomatologa w gdzie stwierdził ze jedynie można wykonać koronę. Co to dokładnie znaczy i jaki jest koszt. Czy jest inna możliwość odbudowy. Proszę o odpowiedź
Jedynie zdjęcie Rtg i ocena kliniczna pozwoli zweryfikować formę odbudowy zęba. Zapraszam na wizytę. Pozdrawiam

Różne są sposoby odbudowy zębów, w związku z tym są rożne koszty wykonania pracy. Sposób odbudowy uzależniony jest od stopnia zniszczenia zęba. Konieczne będzie wykonanie stosownej diagnostyki. Proponuje umówić się na konsultacje w celu zaproponowania planu leczenia.
Czym jest korona i jaki jest koszt jej wykonania powinna Pani dowiedzieć się od lekarza który Panią konsultował. :) Najogólniej mówiąc jest to taka czapeczka z porcelany, którą zakłada się na ząb aby odbudować jego kształt i funkcję. Koszt korony uzależniony jest od materiału z jakiego będzie wykonana oraz od sytuacji zęba. Zapraszam na konsultację, wtedy będę mógł ocenić stan zęba i zaplanować leczenie. Pozdrawiam
Niestety , nie wiem , czy mozna odbudować zęba kompozytem , czy należy zrobić koronę . Muszę zobaczyć zęba .
Pozdrawiam . Kupis Marzena
na to pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie nie widząc pacjenta i bez badania istniejących w jamie ustnej warunków. Metod leczenia w przypadku złamania zeba jest dużo i każda z metod zalezy od tego co się dzieje w jamie ustnej poza tym zebem
Witaj. Klasyczna korona protetyczna to praca wykonana na modelu przez technika dentystycznego, która odbudowuje brakujące tkanki zęba. Wcześniej należy zacementować wkład koronowo korzeniowy ( w przypadku martwych zębów) a następnie lekarz szlifuje ząb i pobiera wyciski. Warunkiem wykonania takiej odbudowy jest posiadanie w danym zębie min 2 mm tkanek zęba nad dziąsłem. W przypadku sytuacji gdy tkanek jest mniej zaleciłabym wykonanie endokorony kompozytowej.Natomiast jeśli złamanie sięga poniżej 2mm linii dziąsła, kwalifikuje to ząb do ekstrakcji czyli usunięcia. Zapraszam do zapoznania się z cennikiem na naszej stronie. Pozdrawiam serdecznie Kamila Haus
Wpisze pan na you tubie wykonanie korony i obejrzy . Koszt od 800 zł . Czy potrzeba panu to zależy od pana sytuacji a bedzie wiadomo po konsultacji .
Witam! Jeśli odczuwa Pani bóle pochodzące od tego zęba, należy wykonać kontrolne zdjęcie rtg poprawności wykonania leczenia kanałowego. Jeśli nie jest poprawnie wykonane należy je powtórzyć. Należy zlikwidować ognisko zakażenia w przypadku niedopełnienia kanału lub istnieje możliwość, iż pominięto- nie został znaleziony kanał dodatkowy, który może istnieć pomimo jednokorzeniowej budowy tego zęba. Należy znaleźć przyczynę bólu zęba po leczeniu kanałowym sprzed roku. po wyjaśnieniu tej przyczyny należy ją zlikwidować, jak pisałam powyżej. Po wyjaśnieniu i zlikwidowaniu przyczyny oceniamy, czy istnieje możliwość odbudowy korony klinicznej zęba materiałem kompozytowym. Przy dużym zniszczeniu zęba należy zdecydować się na odbudowę koroną porcelanową, po wcześniejszym wykonaniu tzw. wkładu koronowo-korzeniowego, wzmacniającego budowę zęba i umożliwiającego poprawne wykonanie korony porcelanowej. Nie mam możliwości podania Pani kosztów takiego leczenia, gdyż nie wiadomo, które należy wdrożyć. Musiałabym zobaczyć Panią, zbadać, wykonać zdjęcia rtg, ocenić stan całej jamy ustnej. Jeśli nie posiada Pani zębów bocznych, bezcelowe i ryzykowne jest wykonanie jednej korony. Postępowanie w Pani przypadku zależy od wielu czynników. Również podczas wizyty konsultacyjnej można ustalić rodzaj materiału z jakiego będzie wykonana korona, gdyż systemów ceramicznych jest kilka, tak jak również istnieje gama materiałów , z których wykonujemy wkłady koronowo-korzeniowe. Przykro mi bardzo, lecz na podstawie Pani relacji, nie mam możliwości określenia potrzeby ponownego leczenia kanałowego, możliwości odbudowy zrębu zęba kompozytem czy wdrożenia leczenia protetycznego. proszę umówić się do lekarza specjalisty endodoncji i lekarza specjalisty protetyki stomatologicznej w celu zaplanowania leczenia i jego wykonania w zależności od Pani potrzeb i stanu jamy ustnej. Nie zawsze co chcemy może zostać zaprojektowane i wykonane. Potrzebna jest ocena lekarzy specjalistów po zbadaniu Pani podmiotowym i przedmiotowym. Proszę się nie zniechęcać. O każdy ząb własny trzeba walczyć, gdyż jeśli go utracimy, to jest to stan nieodwracalny.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
Martwi mnie ból od korzenia. Na pewno trzeba wykonać zdjęcie rtg żeby sprawdzić dlaczego. Może ząb pękł wzdłuż i nadaje się tylko do ekstrakcji. Jesli można go odbudowac to proponuję wkład koronowo korzeniowy i koronę porcelanową. Koszt 1400 zł. Bądź tymczasowe wypełnienie brakującej sciany kompozytem. Czasem takie prowizorki trzymają się kilka lat. Koszt 300zł.
Sugeruję wizytę: - 50 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam Panią
Trudno jest postawić diagnozę i oszacować koszty nie widząc danego przypadku.
Dlatego zapraszam na wstępną konsultację.
Pozdrawiam
Trudno odpowiedzieć na to pytanie nie widząc jaki jest stan zęba,oraz niemając dostępu do zdjęcia RTG.Oprócz korony można spróbować zamontować w korzeniu wkład z włókna szklanego i odbudować resztę zęba kompozytem.
Trudno odpowiedzieć nie widząc Pacjenta.Proszę prz ede wszystkim wykonać rtg tego zęba,żeby sprawdzić stan po leczeniu endodontycznym oraz stan tkanek okołowierzchołkowych(korzenia).Jesli wszystko będzie OK to jest kilka możliwości odbudowy. Ceny tez są różne.Zapraszam na konsultację protetyczną do Gabinetu przy ul.Krasińskiego.
Witam.
Prawdopodobnie tak.Oczywiscie trudno stwierdzic "zaocznie"☺ Koszt korony i wkladu koronowo korzeniowego zalezy od materialow,rodzaju pracy, cen lekarza i danego miasta..Pozdrawiam.
Witam trzeba wykonać zdjęcie Rvg( roentgenowkie) i zobaczyć cała sytuację na fotelu. Wtedy można cokolwiek powiedzieć.Pozdrawiam.
Jest możliwość odbudowy kompozytem ale decyzje można podjąć po wykonaniu rtg zęba
Witam.
Należy oszlifować ząb i wykonać koronę w celu wzmocnienia całej struktury zęba. Przybliżony koszt korony 800 pln. Pozdrawiam. Dr med. dent. Bartosz Jadczyk
Jeżeli naturalna korona zęba zostaje zniszczona lub złamana to można na ją odbudować wykonując koronę protetyczną, która będzie kształtem i kolorem będzie przypominać tą naturalną. Koszt takiej korony może wynieść 600-1500 zł w zależności od techniki i materiału.Innym rodzajem odbudowy może być np.onley lub endokorona.
Jeżeli Panią boli ząb to trzeba najpierw go zbadać i wyleczyć , nawet jeśli był już wcześniej leczony.
Nie wiem czy złamany fragment zęba jest jeszcze w dziąśle?W najlepszym razie uda się zrobić koronę,koszt wynosi 600zł,pozdrawiam