Od wielu lat zmagam się z bólem zatok przynosowych. Miałam robiony już zabieg prostowania przegrody

6 odpowiedzi
Od wielu lat zmagam się z bólem zatok przynosowych. Miałam robiony już zabieg prostowania przegrody i nic to nie pomogło. Laryngolodzy powiedzieli ze z ich strony już wyczerpali możliwości i muszę próbować zasięgnąć pomocy od innych specjalistów np stomatologów albo neurologów. I otóż pytanie, mam dwa dolne zęby mądrości pod dziąsłami jak wyszło na prześwietleniu (kompletnie nie widoczne gołym okiem) które przesuwają dolne zęby do siebie. Czy jest możliwe ze te ósemki mogą oddzialowywać na takowe bóle zatok przynosowych ?
Myślę że nie.Należy dokładnie sprawdzić zęby górne -rtg. , bo one są najczęściej przyczyną podobnego bólu .

Wpływ dolnych zębów na zatoki przynosowe jest znikomy. Zalecam dalsza diagnostykę . Przede wszystkim zalecam wykonanie pantomogram
Witam, skoro stwierdzono nieprawidłowo położone ósemki to znaczy że robiła Pani pantomogram i nic niego nie stwierdzono.
Jeżeli badania u innych specjalistów nie wykazały żadnych zmian,
Ósemki mogą dawać dolegliwości ale nie jest to ból który latami daje dyskomfort , one dają znać o sobie tylko wtedy gdy zaczynają się ,, ruszać” , często pancjenci skupiają się na jakimś miejscu , nie biorąc pod uwagę że przyczyna może być odległa. Proszę dokładnie obie przeanalizować od kiedy pojawiły się dolegliwości , może znajdzie Pani punkt wyjścia , to może być kluczowe do rozwiązania problemu. ???? pozdrawiam
Nie jest możliwe. Pozdrawiam
Zdecydowanie nie jest to możliwe. Dolne 8 nie maja wpływu na zatoki.Słyszałam o takich bólach w przypadku problemów z kręgami szyjnymi, alergii na gluten.Może chiropraktyk, alergolog pomoże?
Zapraszam na tomografię komputrową w celu dalszej diagnozy.
Pozdrawiam :)