od trzech miesięcy mam kołatania serca, brak apetytu, stałam się nerwowa i płaczliwa, straciłam po p

3 odpowiedzi
od trzech miesięcy mam kołatania serca, brak apetytu, stałam się nerwowa i płaczliwa, straciłam po prostu chęci do życia, mam jakby lęki i odczuwam strach przed każdą rzeczą jaka mam zrobić np. Ugotowanie czego lub wyjście ze znajomymi, gdzie wcześniej sprawiało mi to radość, nie mogę spac i budze się z natłokiem myśli, których później nie mogę odgonić przez cały dzień aż w końcu łapie mnie panika i potrafię tylko płakać...Kazdy dzien to dla mnie pewnego rodzaju wyzwanie, a uważam ze nie mam stresującego życia.Niestety odbija to się na moim całym organizmie i nie wiem już co robić...
Witam Panią,
To co Pani opisuje sugeruje obraz zaburzenia depresyjno - lękowego (wg klinicznego podejścia).
W celu złagodzenia objawów sugerowałabym wizytę u psychiatry i zastanowienie się nad opcją farmakoterapii, która nieco wyciszy uciążliwe objawy i pozwoli powrócić do względnie dobrego funkcjonowania społecznego.

Jeżeli byłaby Pani jednak chętna do zrozumienia źródeł w/w stanu zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii indywidualnej, która pomogłaby Pani przybliżyć przyczyny swojego stanu oraz nabyć wiedzę jak sobie z tym radzić bez udziału leków. Jest to metoda jednak długofalowa i wymaga cierpliwości jeżeli chodzi o namacalne efekty.

Pozdrawiam ciepło,
Karolina Palczewska

Dzień dobry, najlepiej byłoby zrobić podstawowe badania związane z określeniem hormonów tarczycy- o ile w dzisiejszej sytuacji jest to możliwe . Jezeli wszystko będzie ok lub nie będzie można ich zrobić to sugeruję konsultację u psychiatry i farmakologiczna pomoc. Później zastanowienie się nad podjęciem psychoterapii. Pozdrawiam
Joanna Borowczak
Dzień dobry, na początek warto skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub psychiatrą w celu wykluczenia podłoża somatycznego Pani dolegliwości. Jeżeli lekarz nie znajdzie przyczyny Pani dolegliwości w badaniach może skierować Panią do psychoterapeuty. Lekarz psychiatra może zdecydować o włączeniu leczenia farmakologicznego, które pozwoli złagodzić objawy.