Od roku mam problem z prawym kolanem. Jestem osobą w wieku 25lat, pracująca przy biurku ale aktywna

2 odpowiedzi
Od roku mam problem z prawym kolanem. Jestem osobą w wieku 25lat, pracująca przy biurku ale aktywna fizycznie (siłownia+rower). Miałem robione badania USG, RTG i rezonans magnetyczny. Ostatnie badanie wykazało zmiany o charakterze umiarkowanie nasilonej chondropatii II stopnia. Więzadła, struktury kostne i inne bez zmian. Przez kilka miesięcy stosowałem structum500, glukozaminę, kolagen, witc,witd, b complex. Niestety ból czasami jest większy czasem mniejszy.

Co powinno być kolejnym krokiem w leczeniu? Czy mogę wykonywać ćwiczenia wielostawowe angażujące zgięcie w stawie kolanowym?
Dzień dobry
Chondropatia II stopnia to początek zmian zwyrodnieniowych więc warto zadziałać prewencyjnie na przyszłość.
Po pierwsze należałoby zbadać dokładnie staw i ustalić jakie czynniki prowadzą do przeciążenia i powstawania bólu.
Sugeruję rozpocząć prawidłowe rozciąganie szczególnie m. czworogłowego oraz wdrożenie odpowiednich ćwiczeń - najlepiej pod okiem fizjoterapeuty.

Pozdrawiam

Wojciech Szreder

Dzień dobry. Pana dolegliwości w kolanie są charaktystycznego dla osób mających siedząca pracę. Proszę zwrócić uwagę, że dotychczasowe leczenie skupiało się na farmakoterapii. Proponuję jednak połączyć fizjoterapię (zaledwie 3-4 wizyty) z naprawdę zindywidualizowanym treningiem usprawniajacym (tutaj wg mnie większa ilość czasu będzie potrzebna). Połączenie pracy nad zaburzoną strukturą (fizjo) z usprawnianiem funkcjonalnym (trening) powinno dać efekt, co więcej: przyczynowy. Pozdrawiam serdecznie