Od ponad roku mam problem z górną częścią łydki. Podczas gry w piłkę nożną w pewnym momencie, poczuł
10 odpowiedzi
Od ponad roku mam problem z górną częścią łydki. Podczas gry w piłkę nożną w pewnym momencie, poczułem ciągnięcie w górnej części łydki/pod kolanem. Od tej pory ból pojawia się sporadycznie. Co najbardziej dziwne, ból w ogóle nie występuje podczas aktywności fizycznych (piłka nożna lub biegi 5-10 kilometrów). Pojawia się cyklicznie podczas dłuższych spacerów, czasami ból zmusza mnie bym usiadł na ławce na 1-2 minuty i wtedy ustępuje. Wraca po 1-4 tysiącach kroków. Ból nie powoduje utrudnień w poruszaniu się lecz jest dokuczliwy. Ostatnio występuje coraz częściej

Byłem u fizjoterapeutów, po konsultacjach rozciągam tylny pas (uda, pośladki, ćwiczę brzuch) i wykonuję ćwiczenia na korektę przodopochylenia miednicy.
Proponuję wizytę u innego specjalisty. Terapeuty metody FM, FDM lub suchego igłowania. Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Być może mamy tu do czynienia z chromaniem przestankowym, w celu diagnostyki proszę udać się na badanie USG doppler

Zasugerowałbym aby udał się Pan do terapeuty (czy to fizjoterapeuta, czy osteopata), który spojrzy na organizm globalnie z punktu widzenia wszystkich układów ciała - nie tylko samego układu ruchu. Objawy, które Pan opisuje mogą mieć pochodzenie wisceralne, a miejsce objawu to tylko rzutowanie nierównowagi w jamie brzusznej, czy w innym rejonie ciała. Trzebaby to dokładnie przebadać - przez internet ciężko snuć domysły. Pozdrawiam

Spróbować dać dalej pracować obecnemu fizjoterapeucie w tym temacie. Być może na kolejnych wizytach wprowadzi inną terapię i coś innego zaleci do ćwiczeń analizując obecne objawy. Może być też tak, że przyczyna nie leży w miejscu bólowym i dlatego fizjoterapeuta powinien podejść bardziej przyczynowo. Można zrobić badania dodatkowe ale nie jestem w stanie stwierdzić nic więcej na odległość.

Witam, zajmuje się akupunkturą i wiem, że opisany przez Pana przypadek dość szybko daje się wyprowadzić za pomocą akupunktury , która usunie wewnętrzne zablokowanie i przywróci prawidłowe krążenie krwi, limfy, co w rezultacie doprowadzi do właściwego odżywienia danego rejonu, a tym samym ból zniknie.

Prawdopodobnie trzeba dalej popracować na tkankach miękkich w tej okolicy, a także w innych rejonach ciała jak np. kręgosłup. Przez internet tego niestety nie stwierdzimy, potrzebne jest badanie manualne. Pozdrawiam!

A ja w przeciwieństwie do moich znakomitych kolegów po fachu zacząłbym od porządnej diagnostyki. Na początek USG okolicy bolesnej.

Witam. Proponuję wykonać badanie USG Dopplera i zgłosić się do kardiologa. Problem może być związany z chromaniem przestankowym. Czy występują w rodzinie schorzenia kardiologiczne? Na początku diagnostyka kardiologoczna a potem fizjoterapeuta. Pozdrawiam

Dzień dobry. Biorąc pod uwagę fakt, iż zanotował Pan w pamięci mechanizm sprawczy dolegliwości bólowej, oraz fakt odczuwania bólu o charakterze ciągnięcia, kierunkował bym się, iż jest to problem z rozwarstwieniem tkanki łącznej w dole podkolanowym a nie ma problemu z układem naczyniowym lub nerwowym. Z opisu widać, że jest Pan aktywnym człowiekiem, więc badanie kardiologiczne i naczyń tętniczych bym odpuścił. Proszę o znalezienie terapeuty, który pracuje metodami takimi jak napisał kolega wyżej : FDM, FM. Pozdrawiam i zdrowia życzę.

Witam
To co zaproponował fizjoterapeuta jest najprostszym działaniem. Jeżeli po kilku dniach nie przyniesie ulgi, to polecam udać się do terapeuty manualnego, przeprowadzi diagnostykę i dobierze odpowiednie techniki pracy.
Pozdrawiam
Wiktoria

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.