Od ponad roku coś jest ze mną nie tak, mianowicie zawsze nie czułem lęku, mówiłem strasznie wyraźnie

2 odpowiedzi
Od ponad roku coś jest ze mną nie tak, mianowicie zawsze nie czułem lęku, mówiłem strasznie wyraźnie, grałem na akademiach itd .Rok temu kiedy chciałem kupić czasopismo, przychodzę do sklepiku, zaczynam mówić i coś jest nie tak, czuję lęk, stres, blokadę w głowie, brak mi powietrza, chciałem powiedzieć "natiolnal geopraphic" nie potrafiłem, zaczynam mówić jak katarynka, bez powietrza, masakra .Myślałem, że to chwilowe, ale coraz więcej jest takich sytuacji, zgubiłem się na ulicy, chciałem powiedzieć "przepraszam" to samo, brak tchu, blokada w głowie, całe ciało napięte .Nawet teraz okazało się, że podnieśli mi cenę za akademik, dzwonie do kolegi chcę powiedzieć cenę "530" nie mogę .Co jest nie tak ? To samo kiedy przyszedłem do lekarza i chciałem się zapytać "kto z państwa ostatni" to nie wypowiem ani słowa, bo jeśli to zrobię to zacznę tak bełkotać, mówić jak katarynka, powietrza na dzień dobry brakuje i koniec :(
Chodziłem do logopedy, ale to nic nie dało
Dzień dobry,

wygląda na to, że przeżywa Pan lęk. Proponuję umówić się na konsultację do psychologa lub psychoterapeuty żeby ustalić z czym jest związany. Specjalista może też Panu doradzić w jaki sposób radzić sobie z objawami. Warto żeby Pan nie zwlekał z podjęciem leczenia, ponieważ łatwiej będzie poradzić sobie z nimi wcześniej niż później, kiedy reakcje lękowe się utrwalą. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Z zaprezentowanej przez Pana relacji, wnioskuję, że opisane przez Pana symptomy, mogą być odpowiedzią Pana organizmu, na stres emocjonalny.

Widziałabym celowość osobistej konsultacji specjalistycznej (Psycholog/Psychoterapeuta) celem diagnostyki symptomatycznej oraz leczenia.

Najbardziej optymalna byłaby dla Pana psychoterapia, w paradygmacie poznawczo-behawioralnym (do rozważenia).

Proszę nie czekać, samoistnie symptomy nie miną.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Panu życzę,