Od ponad roku borykam się z bólem w okolicy szyki, który promieniuje do mięśnia barku i czasami aż d

1 odpowiedzi
Od ponad roku borykam się z bólem w okolicy szyki, który promieniuje do mięśnia barku i czasami aż do przedramienia jak i mam przez to bóle głowy.

Ból pojawił się w grudniu 2018 roku gdzie był od odczuwalny przy spontanicznych ruchach szyi. Od lipca 2019 ból jest chroniczny, od lipca również jestem ciagle na Ibuprofenie, który jedynie pomaga.

Jestem zdesperowana by znaleźć rozwiązanie na ten problem.

Dodam, ze mieszkam w kopenhadze i byłam u reumatologia, który powiedział, ze częste masaże (10 tygodni masaży) czy akupunktura (14 sesji) powinna być rozwiązaniem, niestety nie okazało się to prawda. Byłam również u fizykoterapeuty gdzie udało mi się powiększyć zakres ruchów szyi i głowy ale niestety ból jest nadal tak mocny, ze życie bez tabletek jest niemożliwe.

Proszę o pomoc.
Witam! Jeśli praca fizjoterapeuty na strukturach mięśniowo powięziowych nie przyniosła większego rezultaty , należałoby zwrócić uwagę na całe ciało, jak zwykle robi to osteopata w swojej praktyce. Należy spojrzeć jak wygląda ogólnie postawa ciała, jakie są napięcia w całym ciele i czy mogą one rzutować na rejon barku i szyi. Czy nie ma na ciele żadnych blizn, czy nie było większych urazów, wypadków komunikacyjnych. Kolejnym istotnym czynnikiem mogą być przebyte zabiegi i operacje w którejkolwiek części ciała. Jeśli ktoś już próbował pracy na mięśniach to nie sądzę, żeby przez Internet ktoś mógł pomóc. A jeśli dany fizjoterapeuta nie wziął pod uwagę rzeczy o których wcześniej pisałem - proszę szukać dalej osoby która spojrzy na Pani obraz bardziej globalnie .